mobile

„100 działań na 100-lecie niepodległości”

"100 działań na 100-lecie niepodległości” to inicjatywa mająca na celu wsparcie społeczności lokalnych w świętowaniu 100-lecia niepodległości poprzez samoorganizację grup sąsiedzkich, koleżeńskich i lokalnych. Zachęcamy do zgłaszania własnych propozycji działań lokalnych.

Informacja prasowa
„100 działań na 100-lecie niepodległości”

Struktura Programu „100 działań na 100-lecie niepodległości”:

Program „100 działań na 100-lecie niepodległości” został podzielony na 3 zasadnicze komponenty odpowiadające poszczególnym rodzajom kwalifikowanych do wsparcia zadań:

KOMPONENT I: Lokalne działania na 100-lecie niepodległości

KOMPONENT II: Kina podwórkowe na 100-lecie niepodległości

KOMPONENT III: Podwórka świętują 100-lecie niepodległości

Klikając na wybrany komponent, możesz zapoznać się z jego szczegółami (strona otwiera się w nowej karcie).

Do kogo adresowany jest program „100 działań na 100-lecie niepodległości”?:

Adresatami programu „100 działań na 100-lecie niepodległości” są organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne (tj. grupy tych osób), działające i zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy, które mając swój własny pomysł, chciałyby włączyć się do wspólnego przygotowywania, świętowania oraz godnego celebrowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przypadku osób fizycznych warunek jest jeden – wnioskodawców musi być co najmniej dwóch, w tym jedna osoba pełnoletnia.

Jak mogę uzyskać wsparcie w ramach programu: „100 działań na 100-lecie niepodległości”?:

Aby starać się o środki finansowe lub wsparcie własnego pomysłu świętowania 100-lecia niepodległości, musisz w pierwszej kolejności zdecydować, który komponent najbardziej odpowiada planowanym przez Ciebie działaniom. Masz do wyboru:

Komponent I, gdzie finansujemy do kwoty 2 000,00 zł indywidualne pomysły na lokalne świętowanie stulecia niepodległej Polski;

KOMPONENT II, w którym przyjedziemy na Twoje podwórko lub inne wskazane przez Ciebie miejsce, by zorganizować projekcję jednego wybranego przez Ciebie (spośród 10 dostępnych propozycji) filmu o tematyce historyczno – kulturalnej;

KOMPONENT III, w ramach którego sfinansujemy zakup materiałów i usług z przeznaczeniem na sąsiedzkie warsztaty przygotowywania i dekorowania podwórek, skwerów i innych bliskich Ci miejsc na tę podniosłą uroczystość.

Następnie, powinieneś znaleźć drugą osobę, która popiera Twój projekt. Mając pomysł na lokalne świętowanie rocznicy niepodległości Polski, w wyznaczonym dla danego komponentu terminie wypełnijcie i prześlijcie do operatora prosty wniosek (wnioski są dostępne w zakładkach dedykowanych poszczególnym komponentom). Komisja złożona z przedstawicieli Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Fundacji Hereditas dokona oceny zaproponowanego przez Was działania. O udzieleniu wsparcia zostaniecie poinformowani niezwłocznie po zakończeniu oceny Waszego wniosku. Ustalcie z operatorem szczegóły Waszego projektu, podpiszcie porozumienie i już możecie przystępować do realizacji swojej własnej inicjatywy.

Operatorem Programu „100 działań na 100-lecie niepodległości” jest Fundacja HEREDITAS.

Schemat wnioskowania o dofinansowanie działań lokalnych

STRONA PROJEKTU

Źródło: Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga-Północ

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda