mobile

15-latek zabił kolegę w szkole. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok I instancji i zasądził karę 25 lat pozbawienia wolności dla Emila B., który w maju 2019 r. w jednej ze szkół w Wawrze zabił nożem 16-letniego kolegę. Skazany będzie musiał ponadto zapłacić 100 tys. zł na rzecz ojca ofiary i 50 tys. zł  jego młodszemu bratu. 

Informacja prasowa
15-latek zabił kolegę w szkole. Zapadł prawomocny wyrok

Do zabójstwa doszło w szkole przy ul. Króla Maciusia w Wawrze. Emil B. zadał innemu chłopakowi dziewięć ran kłutych w głowę, szyję, klatkę piersiową i brzuch. Między chłopcami istniał konflikt. Emil B. pokłócili się o rozliczenia z zysku, który czerpali z handlu narkotykami. Miało chodzić o 1.5 tys. zł.

Sąd podkreślił, że zabójstwo było zaplanowane. - Emil nie popełnił tego czynu pod wpływem impulsu, on to zaplanował. Informował kolegów i koleżanki o swoich planach. Wiedział, co może mu za to grozić, był świadomy konsekwencji. W dniu zdarzenia prosił koleżankę, by potwierdziła, czy Kuba przyszedł do szkoły. Przygotował się, zabrał ze sobą nóż - podkreśliła sędzia. Wykluczono problemy psychiczne zabójcy, a sędzia podkreśliła, że sprawca działał z wyjątkowo nagannych pobudek. Wyrok jest prawomocny.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda