mobile
REKLAMA

2 tysiące nowych drzew na Bielanach.

Lipa drobnolistna i klon jawor to dwa gatunki drzew, które posadzili dziś wspólnie przedstawiciele m.st. Warszawy, placówek dyplomatycznych i organizacji samorządowych. Akcję zorganizowano w ramach platformy „Partnerstwo dla Klimatu".

informacja prasowa
2 tysiące nowych drzew na Bielanach.

Warszawa wzbogaciła się o kolejne drzewa. Tym razem 2 tys. małych sadzonek uzupełniło drzewostan Uroczyska Las Bemowo, położonego na terenie Bielan. We wspólnym sadzeniu wzięli udział m.in. Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy, przedstawiciele zagranicznych ambasad w Polsce i podmioty zaangażowane w Partnerstwo dla Klimatu. Nad doborem odpowiednich gatunków oraz prawidłowym sadzeniem drzew czuwali również pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa.

– Walczyć ze zmianami klimatycznymi można na wiele sposobów. Zwiększanie powierzchni terenów zieleni i uzupełnianie ich nową roślinnością to jeden z nich. Dlatego cieszę się, że dziś możemy wspólnie – w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Święto Drzewa oraz jednocześnie w ramach Partnerstwa dla Klimatu – posadzić 2 tysiące drzew. Robimy to nie tylko dla siebie, ale też dla kolejnych pokoleń – to one będą oglądać, jak rośnie i rozwija się ten las. I to one będą mierzyć się z postępującymi zmianami klimatu – mówiła Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Na Bielanach posadzono dzisiaj lipy drobnolistne i klony jawory – rodzime gatunki dla tego siedliska. To kolejne drzewa, które w tym roku pojawiły się w Warszawie. Wiosną na terenach zarządzanych przez Lasy Miejskie – Warszawa posadzono w sumie ponad 26 tys. drzew i krzewów. Jesienią przybędą ponad 44 tys. kolejnych sadzonek.

Partnerstwo dla Klimatu

Partnerstwo dla Klimatu to platforma, w ramach której Warszawa z ponad 50 firmami i organizacjami szuka rozwiązań dla najbardziej palących wyzwań stolicy związanych ze zmianą klimatu i ochroną środowiska. Projekt został zapoczątkowany w 2008 r.

fot.um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda