mobile
REKLAMA

24. „klimatyczny” Piknik Naukowy

Najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i pokazy - tylko na Pikniku Naukowym. 24. edycja odbędzie się online, pod hasłem „Klimat i My” w dniach 8-15 maja.

Informacja prasowa
24. „klimatyczny” Piknik Naukowy

Minimalizacja następstw kryzysu klimatycznego jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań, zarówno dla Warszawy, kraju, kontynentu i całego świata.

- W ostatnich latach podjęliśmy wiele działań chroniących klimat i rozmawiamy o tym problemie już z najmłodszymi mieszkańcami. Zauważamy też wzrost teorii antynaukowych, którym chcemy przeciwdziałać. A podczas Pikniku Naukowego będzie można zapoznać się z faktami naukowymi i poznać zjawiska odpowiadające za zmiany klimatu. Dowiedzieć się w jaki sposób nauka i technika mogą nam pomóc w dostosowaniu się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplanie się klimatu. Serdecznie zapraszam – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Naukowcy badają mechanizmy zmian klimatu już od 200 lat i zebrali dowody świadczące o tym, że spowodowana działalnością człowieka emisja gazów cieplarnianych jest przyczyną obecnie obserwowanego kryzysu. Opublikowano już setki raportów, opartych na tysiącach publikacji naukowych, w tym szczegółowe analizy Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu pracującego na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych, które dowodzą konieczności natychmiastowego przeciwdziałania jego dalszym zmianom.

24. Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w dniach 8-15 maja. Z powodu pandemii drugi rok z rzędu odbędzie się on-line a eksperymentować wyjątkowo będzie można przez cały tydzień, a nie tylko przez jeden dzień.

Centrum Nauki Kopernik to unikatowe miejsce na kulturalno-edukacyjnej mapie stolicy, w którym naukę się nie tylko poznaje, ale też tworzy. W ubiegłym roku świętowało 10. urodziny. Odwiedziło je już ponad 10 milionów gości, a prawie połowę z nich stanowili uczniowie i nauczyciele.

Warszawa rozbudowuje już Centrum Nauki Kopernik o Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego, która stworzy jeszcze lepsze możliwości do eksperymentowania, przeprowadzania badań, uczenia się dla uczniów i nauczycieli. Tam piknik będzie trwał przez cały czas – dodaje wiceprezydent.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/459217775391273

Więcej informacji: https://www.kopernik.org.pl/piknik-naukowy

Fot. Centrum Nauki Kopernik

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda