mobile
REKLAMA

27. Międzynarodowe Biennale Plakatu od soboty w Warszawie

W sobotę 12 czerwca zaczyna się 27. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. To najstarsze i jedno z najbardziej znaczących na świecie wydarzeń artystycznych poświęconych plakatowi.

Informacja prasowa
27. Międzynarodowe Biennale Plakatu od soboty w Warszawie

Ta edycja jest wyjątkowa, bo w 2020 nie zorganizowano Biennale z powodu pandemii. Dlatego zaprezentowane zostaną najwybitniejsze prace wykonane przez artystki i artystów z całego świata w czasie między poprzednią i bieżącą edycją. W ramach Biennale odbywają się dwa konkursy o charakterze otwartym: Konkurs Główny oraz Konkurs Tematyczny.

Kwestią, do której odnieśli się uczestnicy Konkursu Tematycznego, jest Zmieniający się świat a zdrowie. Organizatorzy pisali o tym temacie: Żyjemy w społeczeństwie ryzyka. Ścierają się ze sobą i mediują globalizacja i wszelka lokalność. Kontrasty rzucają się w oczy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 11 marca 2020 roku ogłosiła wybuch pandemii COVID-19. Świat nadal się z nią nie uporał. Ale są tez inne zjawiska wpływające na zdrowie. Należą do nich degradacja środowiska naturalnego i globalna zmiana klimatu. Zmagamy się z także chorobami cywilizacyjnymi – pochodną osiągnięć ludzkości. Problematyka zdrowia we współczesnym świecie ma bardzo szeroki zakres!
Zobaczmy, jak widzą ją plakaciści!

Jedną z wystaw towarzyszących jest „Tolerancja”, ekspozycja którą już można oglądać w PROM Kultury Saska Kępa przy Brukselskiej. To zbiorowa wystawa, która ma kolejne odsłony. Lokalni artyści ilustrują na swoich plakatach słowo „tolerancja” – zapisane w ich ojczystym języku. Plakaty pojawiają się w przestrzeni publicznej – w parkach, na kampusach uniwersyteckich, nawet w autobusach.

A wernisaż wystaw pokonkursowych oraz ogłoszenie wyników odbędzie się jutro w Pałacu Czapskich. Wystawy dostępne będą dla publiczności od 13 czerwca do 28 sierpnia.

Szczegółowy program na stronie Biennale Plakatu

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda