mobile
REKLAMA

3-miesięczne schronisko za usiłowanie zabójstwa matki

Policjanci z wydziału ds. nieletnich północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilka dni temu kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym. Jak się później okazało, nieletnia w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny o wartości prawie 7 tys. złotych. Na wniosek policjantów sędzia rodzinny zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.

inf. prasowa
3-miesięczne schronisko za usiłowanie zabójstwa matki

Kilka dni temu funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi Północ o ugodzeniu nożem. Jak sie okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rekę wykrzykując słowa "zabiję Cię". Jak ustalili policjanci nieletnia już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze, bowiem w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych.

15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka.

Gdy tylko funkcjonariusze upewnili się, że 15-latka dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia przesłuchali ją w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ.

Sędzia zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.

 

 

 

mł. asp. Irmina Sulich

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda