mobile

4 Elementy Żywioły

Od dzisiaj można oglądać wystawę Magdaleny Hajnosz w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.

Informacja prasowa
4 Elementy Żywioły

Od dziś 10.09 można ogladać wystawę Magdaleny Hajnosz pt. "4 Elementy Żywioły". Rysunki można zobaczyć w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56. Zobaczyć można będzie wielkoformatowe rysunki i portrety, prace które łączy ze sobą sztuka emocji. Estetyka kierująca widza z powrotem do podstawowych żywiołów stale zmysłowo doznawanych.

Myśląc o żywiołach , współczesny człowiek zapewne odnosi się do teatru, przedstawienia, dramatu jaki natura od czasy do czasu pokazuję nam w formie gwałtownych burz, powodzi , trzęsień ziemi albo susz.
Starożytni obywatele pojęciem tym określali pierwotne składniki świata, główne korzenie , pramaterię świata. Koncepcji wyrosłej z intuicji, według której aktualne bogactwo form świata pochodzi z różnicowania się pierwotnego budulca.
Żywioły są więc strukturą bytów materialnych. Bezpośrednio przeczuwane i doświadczane przez ludzi różnych epok i kultur wkraczały kolejno do mitów i filozofii.

W europejskiej myśli żywioły spotkać możemy w obszarze refleksji artystycznej, w etyce, która starała się uzgodnić korelację pomiędzy żywiołami i podstawowymi barwami. Świat reprezentowany przez cztery żywioły można więc racjonalizować (humanizować) jako zjawisko estetyczne (dzieło sztuki).
Magdalena Hajnosz to artystka dla której barwy i ekspresja są pramaterią twórczości. Jak mało kto potrafi z siłą Demiurga ujarzmiać, przywłaszczać sobie pierwotne elementy ( jako barwy, ruch, i energię) i stwarzać zapis emocji artystycznych żywiołowo przeczuwanej materii plastycznej. To co uderza nas w kontakcie z pracami artystki to mistrzostwo wyrazistego postrzegania niejednoznacznych elementów z których kreuje własny , emocjonalny świat sztuki. Obcując zarówno z rysunkiem jak i malarstwem Magdaleny Hajnosz, widz intuicyjnie przeczuwa obecność żywiołów ognia, powietrza, ziemi i wody, tych podstawowych substancji z których artystka dopełnia wewnętrzne wizje odrealnionej rzeczywistości.

Źródło: Wydarzenie na facebook 4 Elementy Żywioły Magdalena Hajnosz, fot. Magdalena Hajnosz http://www.magdalena-hajnosz.art.pl/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda