mobile

Akademia Sinfonia Varsovia

Trwa nabór do tegorocznej edycji Akademii Sinfonia Varsovia. Studenci i absolwenci kierunków muzycznych mają szansę przygotować się do pracy w profesjonalnej orkiestrze pod okiem koncertmistrzów i liderów sekcji muzycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 5. maja.

Informacja prasowa
Akademia Sinfonia Varsovia

11. edycja Akademii Sinfonia Varsovia to projekt przygotowujący młodych muzyków do pracy w profesjonalnej orkiestrze. Skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni muzycznych, którzy nie ukończyli 26. roku życia. W trakcie dwóch semestrów uczestnicy Akademii kształcą się pod okiem koncertmistrzów i liderów sekcji Sinfonii Varsovii, biorą udział w warsztatach ogólnorozwojowych i próbach orkiestry oraz występują u boku znakomitych dyrygentów i solistów.

W tym roku do przesłuchań zapraszani są instrumentaliści w siedmiu specjalnościach: flet, klarnet, fagot, waltornia, trąbka, skrzypce i kontrabas. Ostateczna liczba utworzonych klas i przyjętych uczestników zależna będzie od wyników przesłuchań, które odbędą się w dniach 12, 13 i 15 maja 2022. Akademię rozpoczyna Tydzień Inauguracyjny, realizowany w siedzibie Sinfonii Varsovii w dniach 28 sierpnia – 4 września 2022, zakończony występem finałowym w ramach projektu koncertowego.

Warsztaty indywidualne i grupowe dopełniają także projekty koncertowe i nagrania, na które zapraszani są najbardziej wyróżniający się uczestnicy Akademii. Dzięki nim „akademicy” mieli szansę do tej pory wystąpić na jednej scenie z takimi artystami, jak: Charles Dutoit, Lorin Maazel, Krzysztof Penderecki i Maxim Vengerov. Wielu absolwentów Akademii pracuje obecnie w wiodących orkiestrach takich instytucji kultury w Polsce, jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa oraz Sinfonia Varsovia.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz program wymagany na przesłuchaniach dostępne są na stronie Sinfonii Varsovii. Udział w Akademii jest odpłatny.

Akademia Sinfonia Varsovia została zapoczątkowana w roku 2012 i była pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Na wzór przyorkiestrowej akademii Filharmoników Berlińskich powstał kompleksowy projekt skierowany do młodych instrumentalistów, którzy w przyszłości chcieliby zawodowo grać w orkiestrze.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda