mobile

Akcja komitetu ds. zwalczania koronawirusa społeczności wietnamskiej w Polsce

Społeczność Wietnamska przekazuje płyny do dezynfekcji rąk, maseczki i rękawiczki ochronne szpitalom.

inf.prasowa
Akcja komitetu ds. zwalczania koronawirusa  społeczności wietnamskiej w Polsce

W dniu 26 marca br., społeczność wietnamska w Polsce przekazała 500 szt. bawełnianych maseczek ochronnych i 500 szt. rękawiczek ochronnych jako darowizna dla Szpitala Św. Anny w Piasecznie. Przekazali również dzisiaj Centralnemu Szpitalowi Kilnicznemu przy ul. Banacha w Warszawie: 1000 szt. bawełnianych maseczek ochronnych, 1000 szt. rękawiczek ochronnych i 20 L płynu do dezynfekcji rąk. W dniu dzisiejszym przekazaliśmy także Urzędowi Gminy Lesznowola: 200 maseczek ochronnych i 10 L płynu do dezynfekcji rąk (z przeznaczeniem la pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej - pracownicy obu jednostek codziennie dostarczają żywność do wielu osób objętych kwarantanną na terenie gminy Lesznowola).

Członkowie społeczności wietnamskiej na bieżąco szyją dwuwarstwowe bawełniane maseczki ochronne, które są dostarczane jako darowizna dla szpitali i innych instytucji pracujących na "pierwszej linii frontu". Szpitalom i poszczególnym urzędom dostarczają także materiały ochronne (rękawiczki, środki do odkażania) - pochodzące ze społecznych zbiórek.

Restauracje wietnamskie masowo uczestniczą w spontanicznych i zorganizowanych akcjach dostarczania darmowych posiłków dla szpitali (akcja #VNJesteśmyzWami, na dzień 26.03.2020 dostarczyliśmy już ponad 1600 posiłków dla lekarzy i ratowników w szpitalach, a także duże ilości suchego prowiantu).

Wszystkie nasze działania mają charakter długofalowy i będą kontynuowane w tym trudnym dla wszystkich okresie.

 

 

Źródło: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda