mobile
REKLAMA

Akcja „zima" – 24 godziny działań służb oczyszczania miasta

Doba opadów i 24-godzinne działania służb oczyszczania miasta – to podsumowanie śnieżnego początku tygodnia w Warszawie. 1500 osób i ponad 300 pługów i posypywarek objęło działaniami 15 tys. km pasów dróg oraz 3,4 mln m2 przystanków i chodników.

inf. prasowa
Akcja „zima" – 24 godziny działań służb oczyszczania miasta

Decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego, na jutro został zwołany zespół kryzysowy mający zaplanować dodatkowe działania przed kolejną falą opadów.

We wczesnych godzinach porannych, w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we wtorek, 9 lutego prezydent Rafał Trzaskowski zwołał spotkanie, na którym podsumowane zostały poniedziałkowe działania miasta, prezydent wydał również dyspozycje na najbliższe dni.

Na jutrzejszy poranek, decyzją prezydenta, został zwołany zespół kryzysowy, mający zaplanować dodatkowe działania przed kolejną falą opadów.

 

- Robimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo warszawiakom. Osobiście nadzoruję działania Zarządu Oczyszczania Miasta. Na bieżąco monitorujemy prognozy pogody i sprawdzamy sytuację na ulicach. W razie potrzeby rozpoczniemy kolejne akcje odśnieżania i zabezpieczania ulic – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

 

Wszystkie ręce na pokład

Odśnieżanie ulic, po których kursują autobusy, trwało niemal dobę. Pługi i posypywarki swoimi działaniami objęły ok. 15 tys. km pasów dróg, w szczytowym momencie akcji uczestniczyło ponad 300 pojazdów.

Ostatni raz tak intensywne działania służb oczyszczania miasta w Warszawie zdarzyły się w 2015 r. – wtedy też, tak jak obecnie, do pracy wysłaliśmy cały dostępny sprzęt i ludzi. Również opady śniegu były jednymi z największych w ostatnich latach – pokrywa miała ok. 10 cm.

We wtorek od rana trwają intensywne prace na chodnikach i przystankach. Ekipy odgarniają śnieg i posypują piaskiem tereny dla pieszych o łącznej powierzchni 3,4 mln m2. Uzyskanie pełnego efektu odśnieżenia będzie możliwe dopiero w kilka godzin po ustaniu opadów śniegu. Apelujemy do zarządców innych terenów, aby również systematycznie oczyszczali chodniki i posypywali je piaskiem.

 

W sumie w działaniach zleconych minionej doby przez Zarząd Oczyszczania Miasta brało udział 1500 osób.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda