mobile
REKLAMA

Akcja „zima" – pełna mobilizacja

Intensywne opady drobnego śniegu, duży wiatr i temperatura nawet -11℃ – tak trudne warunki pogodowe panują dziś w Warszawie. Od wczesnych godzin porannych na ulicach, którymi kursują autobusy miejskie, nieustannie pracuje już ponad 300 pługoposypywarek.

inf. prasowa
Akcja „zima" – pełna mobilizacja

Miasto mobilizuje maksymalne siły – w gotowości do odśnieżania 2370 km pasów dróg jest ponad 300 pojazdów. Chodniki i przystanki – łącznie 3,4 mln m2 terenów dla pieszych – od rana są odśnieżane i posypywane piaskiem.

Od rana pługoposypywarki przejechały już ponad 5 tys. km. Kierowców prosimy o przepuszczanie pojazdów służb oczyszczania miasta – pozwoli to na bezpieczne odśnieżanie i posypywanie jezdni. Ze względów bezpieczeństwa apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności. Kierowcy powinni też zwrócić szczególną uwagę na pojazdy komunikacji miejskiej.

Prognozy pogody wskazują, że moment kulminacyjny i największe opady dopiero przed nami – jesteśmy na to przygotowani.

Działania służb oczyszczania miasta prowadzone są nieprzerwanie od samego rana i będą trwały do momentu uzyskania oczekiwanego efektu.

Należy jednak pamiętać, że trudno wymagać zupełnie oczyszczonej nawierzchni ulic i chodników w trakcie długotrwałej zamieci – pełnego odśnieżenia można spodziewać się około 4 godziny po ustaniu opadów.

W podobnie trudnej sytuacji są zarządcy innych terenów, do których apelujemy o nieprzerywanie działań.

W związku z występującymi opadami śniegu przypominamy też właścicielom, ale także zarządcom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu z dachów, sopli oraz nawisów śnieżnych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny.

Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzebę interwencji, do Straży Miejskiej m.st. Warszawy na telefon alarmowy 986.

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda