Aleja Rzeczypospolitej w pełni przejezdna
Od piątku, 16 maja, kierowcy ponownie będą mogli korzystać z obu jezdni alei Rzeczypospolitej. Otwarta zostanie także nitka prowadząca w kierunku ulicy Branickiego, co znacząco usprawni ruch. Dobre wieści również dla użytkowników alei Wilanowskiej – znikną dotychczasowe ograniczenia, a przejazd będzie wygodniejszy dzięki poszerzonej przestrzeni.
Postępy na trasie tramwajowej do Wilanowa
Prace nad trasą tramwajową do Wilanowa są kontynuowane. Wykonawca zakończył asfaltowanie na ulicach Jana III Sobieskiego i Belwederskiej – od van Beethovena do Gagarina. Kierowcy mogą już korzystać z obu jezdni, a w kolejnym etapie otwarta zostanie aleja Rzeczypospolitej. Choć jeszcze nie wszystkie pasy będą dostępne, a ostatnie warstwy asfaltu wciąż czekają na ułożenie, ruch zostanie tam wznowiony w nocy z 15 na 16 maja.
Nowe rozwiązania dla kierowców
Wkrótce otwarta zostanie nitka w kierunku Branickiego, na odcinku między aleją Wilanowską a ulicą Klimczaka. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy, a na sąsiedniej jezdni trwają jeszcze prace związane z regulacją krawężników i studzienek. W rejonie ulicy Oś Królewska czasowo zwężony zostanie jeden pas.
Zmiany na skrzyżowaniach
Powróci możliwość skrętu z alei Rzeczypospolitej w Oś Królewską. Na skrzyżowaniu kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy: do skrętu w lewo, do jazdy prosto oraz trzeci, który pozwoli zarówno na jazdę prosto, jak i skręt w prawo. Poszerzenie nastąpi także na skrzyżowaniu z aleją Wilanowską – dwa pasy do skrętu w lewo, jeden do jazdy prosto i jeden do skrętu w prawo.
Powrót autobusów na stałe trasy
Linia autobusowa 217 ponownie będzie kursować trasą w kierunku przystanku Natolin Płn., a nocna linia N81 pojedzie nowo otwartą jezdnią alei Rzeczypospolitej.
Co dalej?
Prace są realizowane etapami. W rejonie ulicy Sejmu Czteroletniego powstanie dodatkowa zawrotka, nieujęta w pierwotnym projekcie. Do końca maja rowerzyści zyskają dostęp do nowych dróg rowerowych na Puławskiej, Goworka i Spacerowej, a większość chodników zostanie ukończona. Latem tramwaje dotrą ulicą św. Bonifacego do pętli Stegny.












![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)














