mobile

Alessio De Petrillo dołączył do sztabu Legii Warszawa

Posiadający ponad 18-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej Alessio De Petrillo dołączył do sztabu Legii Warszawa w charakterze asystenta trenera. Włoch jest specjalistyczną od systemów taktycznych.

inf. prasowa
Alessio De Petrillo dołączył do sztabu Legii Warszawa

Alessio De Petrillo ukończył szkołę trenerów Włoskiego Związku Piłki Nożnej Federazione Italiana Giuoco Calcio (Coverciano) Firenze i posiada licencję UFEA PRO. Przez większość kariery prowadził w roli pierwszego trenera zespoły występujące w Serie C: Gubbio Calcio, Monzę Calcio, US Alessandrię, Foligno Calcio i AC Prato. Był również członkiem sztabu Pisa Calcio w Primaverze (liga juniorów), współpracując z trenerem pierwszego zespołu Gian Piero Venturą, byłym selekcjonerem reprezentacji Włoch. De Petrillo miał wpływ na rozwój takich piłkarzy jak m.in. Christian Kouame (obecnie ACF Fiorentina i reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej), Francesco Rossi (Atalanta Bergamo), Gabriele Mancini,  Alessandro Tuia (obaj Benevento Calcio) i Roberto Ogunseye (Cittadella AS, Serie B).

- Od początku naszej pracy w Legii chcieliśmy, żeby do sztabu dołączył trener z zagranicy, który wzbogaci pracę trenerską, funkcjonowanie drużyny i pomoże usystematyzować naszą grę. Szukaliśmy szkoleniowca, który spełnia nasze kryteria. Alessio De Petrillo ukończył prestiżową szkołę trenerów, ma licencję UEFA PRO, pracował w wielu klubach i świetnie zna metodologię pracy włoskich szkoleniowców, którzy grają futbol uporządkowany. Zależy nam na nowych koncepcjach, poruszaniu się w różnych systemach i umiejętności ich zmiany w trakcie meczu, co jest charakterystyczne dla zespołów z Italii, m.in. Juventusu i Interu. Chcemy, żeby Legia grała w różnych ustawieniach i płynnie przechodziła między nimi  - mówi pierwszy trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz.

Alessio De Petrillo jako piłkarz występował na pozycji środkowego pomocnika. W wieku 18 lat wraz z Eusebio Di Franceso (później trener m. in. AS Romy i Sampdorii Genua) byli najmłodszymi zawodnikami w kadrze Empoli FC. Nowy asystent trenera Czesława Michniewicza rozegrał ponad 90 meczów w Serie C i 300 meczów na szczeblu Serie C1-C2. Jego karierę zatrzymała seria kontuzji, po których rozpoczął pracę trenerską.

 

 

 

 

Źródło: Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda