Arged BM Slam Stal nie dała szans Czechom

W pierwszym meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał BK NH Ostrava 82:51.

inf. prasowa

Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego tylko w pierwszej kwarcie mieli jakiekolwiek problemy z zatrzymaniem rywali. W zespole bardzo dobrze funkcjonował nowy nabytek ostrowskiego klubu, Armani Moore, który w pierwszej połowie zdobył osiem punktów będąc tym samym najlepszym strzelcem swojej nowej ekipy. Tylko „oczko" mniej na swoim koncie zapisali Szymon Ryżek i Chris Smith. Po stronie Ostrawy wyróżniali się Zane Waterman – 11 punktów i Dominik Heinzl – osiem punktów. Na półmetku starcia Arged BMSlam Stal prowadziła 36:29.

W drugiej połowie polski zespół z minuty na minutę dominował coraz bardziej, co szybko przekładało się na rezultat spotkania. Do duetu Moore-Smith dołączył Jarosław Mokros, który trzykrotnie przymierzył zza łuku. Peter Balint, szkoleniowiec czeskiego zespołu nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy słabiej spisywali się pod bronioną tablicą i notowali tylko 30% skuteczności rzutów z gry. Ostatecznie Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrał z NH Ostrawą 82:51 i

- Chcieliśmy przetestować w tym meczu pewne elementy gry, skupić się na komunikacji w defensywie, bo z tym mieliśmy problemy. Dla Armaniego Moore'a ten turniej to też dobra okazja do wkomponowania się w zespół. Jestem zadowolony ze swojej drużyny, jutro walczymy o kolejne zwycięstwo – powiedział po meczu Łukasz Majewski, trener Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – BK NH Ostrava  82:51 (17:16, 19:13, 24:13, 22:9)

Arged BMSlam: Armani Moore 16, Chris Smith 14, Jarosław Mokros 12, Shawn King 11, Szymon Ryżek 7, Josip Sobin 6, Taurean Green 5, Jakub Garbacz 5, Marcin Pławucki 2, Marcin Dymała 2, Kamil Nawrot 0.

Trener: Łukasz Majewski

NH Ostrava: Zane Waterman 18, Justus Alleyn 12, Dominik Heinzl 9, Radek Pumprla 9, Filip Smid 3, Matej Snopek 0, Dominik Lukac 0, Kevin Tyml 0, Tomas Havlik 0, Stepan Svoboda 0, Adam Sitak -, Marek Volny -.

Trener: Peter Balint

Źródło: Legia Warszawa