mobile

Autorskie spotkanie z Arturem Olchowym

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 – Fantasmagoria po raz kolejny gościła dzisiaj gwiazdę młodego polskich pisarzy. Tym razem do Biblioteki przy ulicy Młynarskiej 35a zawitał Artur Olchowy.

Marcin Kalicki
Autorskie spotkanie z Arturem Olchowym

Miłośnicy fantastyki mogli wysłuchać znakomitych opowieści, historii, a także anegdot o dawnych czasach związanych głównie z Warmią i Mazurami, a nade wszystko poznać tajemnice powstawania debiutanckiej książki Artura Olchowego pt. „Czarownica znad Kałuży”. Licznie zgromadzeni mieszkańcy w wypożyczalni z zaciekawieniem i w skupieniu przysłuchiwali się, jakie będą losy głównych bohaterów.

Autor zdradził także skąd bierze pomysły na nowe opowiadania: – Jak muszę coś napisać to otwieram dowolny serwis z konkursami literackimi, wybieram sobie najczęściej już jakiś przeterminowany, tak aby w nim nie startować, a następnie wymyślam do niego tematykę – mówi Artur Olchowy.

Twórca zdradził czytelnikom także, że ma już plan na dwie kolejne części powieści, które będą kontynuacją „Czarownicy znad Kałuży”, a głównymi bohaterami zostaną m.in.: znani z pierwszej części: Staszek, Michał czy też ksiądz.

Artur Olchowy to urodzony na początku lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku pisarz młodego pokolenia, autor wielu opowiadań, Warszawiak, współtwórca grupy kreatywnej GOREktyw.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda