mobile
REKLAMA

Będą drogowe zmiany na Bielanach

Skrzyżowanie ul. Arkuszowej i Estrady na warszawskich Bielanach z ul. 3 maja w Maja w Mościskach w końcu doczeka się przebudowy. Podpisano już umowę na realizację prac budowlanych. Inwestycja realizowana jest przy współpracy kilku podmiotów i powinna być gotowa w przyszłym roku.

Natalia Karcz - Kaczkowska
Będą drogowe zmiany na Bielanach

Już wkrótce skrzyżowanie bielańskich ulic Arkuszowej i Estrady z ul. 3 Maja w Mościskach (gmina Izabelin) stanie się bezpieczniejsze, a przejazd przez nie łatwiejszy – informuje stołeczny ratusz. Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał w tej sprawie stosowną umowę. Wykonawcą jest firma Balzola. Pierwsze prace mają rozpocząć się wiosną tego roku, a cała inwestycja powinna zostać oddana do użytku za rok.

Jak zmieni się skrzyżowanie?

Według informacji przekazanych przez stołeczny ratusz dojdzie do przebudowy istniejących jezdni, wyznaczone zostaną dodatkowe pasy do skrętu, powstaną nowe chodniki i przystanek autobusowy. Nie zabraknie również nowego oświetlenia i odwodnienia.

- Prace obejmą również przebudowę sygnalizacji świetlnej, infrastruktury teletechnicznej, wodociągu, sieci elektroenergetycznej oraz gazowej – informuje ratusz. Inwestycja jest wynikiem współpracy samorządu warszawskiego, województwa mazowieckiego oraz gminy Izabelin.

– Rozbudowa najważniejszego skrzyżowania dla Gminy Izabelin usprawni komunikację zarówno do, jak i z Warszawy. Dla nas, mieszkańców Izabelina jest to „brama” do stolicy, gdzie większość z nas pracuje. Ma to znaczenie również dla mieszkańców Warszawy, którzy odwiedzają Puszczę Kampinoską – podkreśla wójt gminy Izabelin, Dorota Zmarzlak.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda