mobile

Będą nowe przystanki

Pasażerowie będą mieli bliżej do komunikacji miejskiej - Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na projekt ponad dwudziestu nowych przystanków autobusowych. Powstanie też nowa pętla w Starej Miłośnie. 

TAGI
Będą nowe przystanki

Fot: pixabay

Inwestycje te są efektem konsultacji społecznych, próśb pasażerów oraz analiz prowadzonych przez ZTM.

Najwięcej przystanków – osiem – powstanie na ulicy Jana Kazimierza. Jest to efekt konsultacji społecznych, które dotyczyły komunikacji w rejonie intensywnie rozbudowujących się Odolan. 

O wybudowanie przystanków zwracają się do ZTM również mieszkańcy. Tak było w przypadku ulicy Piłsudskiego w Wesołej, gdzie autobusy zatrzymają się przy skrzyżowaniu z Mazowiecką. Kolejne dwa przystanki, przy ulicy Conrada, ułatwią dojazd do szkoły i kościoła. 

Autobusy będą się również zatrzymywały w nowych miejscach na Smoczej i na Podleśnej, dzięki czemu jadące tu linie będą mogły obsłużyć oba kierunki. 

W ramach przetargu opracowana zostanie dokumentacja projektowa dla 26 przystanków – nowych lub przebudowanych oraz dla pętli autobusowej przy ulicy Granicznej w Starej Miłośnie. Termin składania ofert upływa 2 listopada 2016 roku.

 

Źródło: ztm Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda