Będą rozmawiać na temat kryzysu mieszkaniowego
Na godz. 14.00 dziś została zaplanowana nadzwyczajna sesja Rady Warszawy. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy chcą rozmawiać m.in. o kryzysie mieszkaniowym w stolicy. Jest to pokłosie wydarzeń do jakich doszło na ostatnim posiedzeniu rady. Obecni na sali mieszkańcy domagali się zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy w sprawie obrony praw lokatorów i pracowników. - Zachęcamy mieszkańców do licznego udziału w sesji – piszą w swoich mediach społecznościowych przedstawiciele warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Natalia Karcz - Kaczkowska
W grudniu ubiegłego roku w trakcie sesji budżetowej, na której był obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pojawili się mieszkańcy, którzy domagali się podjęcia dyskusji na temat sytuacji mieszkaniowej w Warszawie. Mieli ze sobą transparenty z napisami „Niższe czynsze – wyższe płace” oraz „Radni świętują mieszkańcy głodują”. Protestujący nie przyjęli propozycji prezydenta dotyczącej spotkania z nim, chcieli aby odbyła się w tej sprawie sesja nadzwyczajna. Na wniosek radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości i Lewicy odbędzie się ona dziś o godz. 14.00. Jak czytamy we wniosku o zwołanie sesji w trakcie dyskusji ma zostać poruszona kwestia powiększenia mieszkaniowego zasobu gminnego czy poprawy warunków w mieszkaniach będących w zasobach gminy, a także podłączenia kolejnych budynków mieszkalnych do centralnego ogrzewania. Problemy mieszkaniowe to nie jedyny temat, jakim mają zająć się radni. we wniosku o zwołanie sesji zawarto również punkty dotyczące Warunków pracy niepedagogicznych pracownic i pracowników szkół specjalnych oraz warunków pracy pracownic i pracowników instytucji kultury.
Sesja odbędzie się w PKiN, Sala Warszawska, p. IV, wejście od ul. Marszałkowskiej.
Można ją również śledzić w internecie szczegóły na stronie https://um.warszawa.pl/waw/radawarszawy/-/xciv-sesja-rady-m-st-warszawa
fot.pixbay




























![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Boeing Boeing” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/09a4c61fd414f1d3470693c0fdb08d61cef10a4f.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/80385c1480a1c78a6dcd72d5abf6fadfdcbcae49.jpeg)















