mobile

Będzie internat przy Liceum im. S. Staszica

Przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica powstaje nowoczesny internat na niespełna pięćdziesiąt miejsc. Szkoła chce w ten sposób przyciągnąć do siebie młodzież spoza Warszawy, która mogłaby zasilić grono uczniów jednej z najlepszych w Polsce placówek skupiających się na przedmiotach ścisłych.

Marcin Kalicki
Będzie internat przy Liceum im. S. Staszica

Główną zaletą liceum mieszczącego się przy ul. Nowowiejskiej na stołecznej Ochocie są prowadzone na bardzo wysokim poziomie lekcje matematyki. Warto wspomnieć, że w finale tegorocznej Olimpiady Matematycznej wzięło udział stu czterdziestu pięciu uczniów z całego kraju. Trzydziestu dwóch to finaliści lub laureaci właśnie ze "Staszica". Szkoła budując intranet chce zachęcić najzdolniejszych uczniów z całej Polski by przyjechali i rozpoczęli naukę właśnie w tym liceum. Trzypiętrowy budynek będzie niejako łącznikiem pomiędzy salami gimnastycznymi na tyłach szkoły.

- Rozpoczęliśmy inwestycję w styczniu. Przewidziany czas jej realizacji to osiemnaście miesięcy, czyli chcemy ją zakończyć jesienią 2019 roku - powiedziała na antenie RDC Regina Lewkowicz, dyrektor placówki.

- Na czas trwania budowy wyłączony zostaje z użytkowania wewnętrzny dziedziniec szkoły oraz brama od ulicy Filtrowej. Nieczynne również będzie wyjście z budynku szkoły na wewnętrzny parking. Spróbujmy dzielnie znieść utrudnienia związane z tą ważną dla nas inwestycją - apelowała do uczniów w styczniu dyrektor Lewkowicz.

Koszt samej inwestycji to blisko 5,5 mln zł. Pierwsze pokoje w nowowybudowanym internacie mają być oddane do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Marcin Kalicki / fot.https://www.staszic.waw.pl/galerie/szkola/

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda