mobile

Bezpłatne badania mammograficzne w 4 lokalizacjach w Warszawie

W ramach programu „Zdrowe piersi w CMP”, z końcem września, pod 4 placówkami Centrum Medycznego CMP staną mammobusy. Akcja ma na celu promowanie profilaktyki raka piersi. Kto i jak może skorzystać z darmowej mammografii?

inf. prasowa
Bezpłatne badania mammograficzne w 4 lokalizacjach w Warszawie

Mammografia jest uznawana za najskuteczniejszą metodę profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Do tego nieinwazyjnego i całkowicie bezpiecznego badania wykorzystuje się niewielką ilość promieniowania rentgenowskiego. Dzięki temu pozwala ono na uwidocznienie nawet niewielkich zmian i podjęcie leczenia we wczesnym stadium rozwoju nowotworu. Zgodnie z zaleceniami, kobiety, które ukończyły 40 r.ż. powinny wykonywać mammografię profilaktycznie raz w roku.

 

Kto może skorzystać z darmowej mammografii?

Nadchodzący październik to miesiąc walki z rakiem piersi, który jest jednym z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. W związku z tym, Centrum Medyczne CMP zaprasza kobiety na darmową  mammografię w ramach programu „Zdrowie Piersi w CMP”. Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety, które ukończyły 55. r.ż., nie wykonywały go w ciągu ostatnich dwóch lat i posiadają złożoną deklarację Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, w dowolnej placówce na terenie całej Polski. Panie poniżej 55 r.ż. będą mogły wykonać mammografię odpłatnie, w kwocie 80 zł.

Partnerem akcji jest firma ALAB laboratoria, która wspierając profilaktykę nowotworów u kobiet umożliwi wykonanie badania genetycznego w kierunku mutacji genu BRCA-1 z 40 proc. zniżką. Panie, u których obecna jest mutacja tego genu są obciążone ponad 80 proc. ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi oraz 40 proc. ryzykiem wystąpienia nowotworu jajnika do 70 r.ż. W Polsce jest ok. 100 tys. kobiet, u których występuje mutacja BRCA-1[1].
 

Harmonogram akcji „Zdrowe piersi z CMP”

Akcja startuje w poniedziałek, 28 września przy placówce Centrum Medycznego CMP na warszawskim Ursynowie przy ul. Ciszewskiego 15. Kolejnego dnia – 29 września mammobus zostanie ustawiony przy ul. Nagórskiego 1 (Gocław). 30 września mammobusy zaparkują pod Centrum Medycznym CMP przy ul. Berensona 11 (Białołęka) oraz w Piasecznie przy ul. Puławskiej 49.

Poza badaniem mammograficznym kobiety będą mogły skonsultować się z położną, która poinstruuje, jak wykonywać samobadanie piersi, omówi rolę badań laboratoryjnych w profilaktyce raka piersi, a także przekaże wskazówki nt. samego badania mammograficznego.

Ze względu na dużą liczbę pań zainteresowanych wykonaniem badania, obowiązują zapisy pod nr. tel. 227375050, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-21.00 oraz w soboty w godz. 7.30- 20.30. Istnieje także możliwość zapisu online na www.portalpacjenta.cmp.med.pl.

 

 

 

Źródło: Good One PR

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda