mobile

Bieg Powstania Warszawskiego - utrudnienia w ruchu

W sobotę, 28 lipca, w godz. 20.30-23.59 odbędzie się 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Na czas imprezy zamknięte dla ruchu będą m.in. ul. Jana III Sobieskiego i al. gen. W. Sikorskiego. 

Informacja prasowa
Bieg Powstania Warszawskiego - utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją startu i mety Biegu Powstania Warszawskiego od godz. 15.00 do 23.59 zamknięte dla ruchu będą ulice: 
• Pory od skrzyżowania z ul. L. Idzikowskiego do wyjazdu na al. gen. W Sikorskiego,
• L. Idzikowskiego od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do wjazdu na tereny ogródków działkowych kierunku ul. Puławskiej.

Dodatkowo w sobotę, 28 lipca, od godz. 0.01 do 23.59 na wspomnianym odcinku ul. Pory będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. 

W godz. 20.00 do 23.59 nastąpi wstrzymanie ruchu na:
• obu jezdniach al gen. W. Sikorskiego na odcinku od ul. Pory do ul. L. van Beethovena,
• obu jezdniach ul. Jana III Sobieskiego na odcinku od skrzyżowania z al. gen. W. Sikorskiego do skrzyżowania z al. Wilanowską oraz w kierunku ul. Dolnej. Ponadto dla ruchu będzie wyłączona jezdnia zachodnia od skrzyżowania z ul. L. van Beethovena do skrzyżowania z ul. Dolną.

Start zlokalizowany będzie na ul. Pory, a meta na L. Idzikowskiego. Ulice na trasie biegu będą wyłączane z ruchu kołowego od ok. godz. 20.00. Bieg na 5 km wystartuje o godz. 20.30. Trasa będzie prowadziła ul. Pory i al. gen. W. Sikorskiego (jezdnia w kierunku Ursynowa), biegacze zawrócą na wysokości ul. Czarnomorskiej i dalej pobiegną (jezdnią prowadzącą do mostu Siekierkowskiego) w kierunku al. W. Witosa. Na wysokości ul. L. van Beethovena ponownie zawrócą, aby dobiec do ul. Jana III Sobieskiego i dalej będą kontynuować bieg jezdnią w kierunku centrum do ul. Dolnej. Ok. 500 metrów za ul. L. van Beethovena biegacze ponownie zawrócą, aby jezdnią zachodnią ul. Jana III Sobieskiego dotrzeć do mety przy ul. L. Idzikowskiego. 

Bieg na dystansie 10 km wystartuje ok. godz. 21.00. Trasa będzie prowadziła ulicami: Pory, al. gen. W. Sikorskiego (najpierw jezdnia w kierunku Ursynowa, a od ul. Czarnomorskiej jezdnia w stronę mostu Siekierkowskiego) i Jana III Sobieskiego (jezdnia w kierunku Wilanowa) do al. Wilanowskiej (bez blokowania skrzyżowania), gdzie biegacze zawrócą na przejściu dla pieszych i pobiegną (jezdnią w kierunku centrum) do al. W. Witosa. Zawrócą na wysokości L. van Beethovena, aby kontynuować bieg al. W. Witosa i dalej ul. Jana III Sobieskiego (jezdnia w stronę centrum) i ok. 500 metrów za ul. L. van Beethovena zawrócą, aby jezdnią w kierunku Wilanowa udać się do mety zlokalizowanej przy ul. L. Idzikowskiego.  

Komunikacja: 

Zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa „Bieg Powstania”. Autobusy w godz. 19.00 - 21.00 będą jednokierunkowo kursowały na trasie: Metro Wilanowska – al. Wilanowska – al. gen. W. Sikorskiego – św. Bonifacego – Stegny, a w godz. 21.00 - 0.00 na trasie w kierunku przeciwnym.

W czasie biegu będą wprowadzane zmiany w kursowaniu komunikacji. Autobusy linii 107 będą kończyły swoją trasę na ul. Chełmskiej. Linie: 108, 148, 164, 185 będą kursowały ulicami al. Wilanowska – Przyczółkowa – Wiertnicza. Linie: 116, 119, 172oraz nocne N03 i N31 pojadą objazdem ul. Czerniakowską. Autobusy linii 187 dojadą ul. Powsińską do pętli Sadyba, a linii 189 ul. św. Bonifacego do pętli Stegny. Autobusy linii: 166, 501, 503, 519 i 522 pojadą ulicami Dolna – Puławska – al. Wilanowska, a po przywróceniu ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego będą kursowały ulicami Czerniakowską, Powsińską i św. Bonifacego. 

Fot.: adwokatura.pl
Źródło: http://www.infoulice.um.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda