mobile
REKLAMA

Biegacze uczczą Dzień Flagi Narodowej

Na Żoliborzu to już tradycja, że Dzień Flagi Narodowej będzie obchodzony na sportowo. Po raz 10 odbędzie się Bieg Flagi. Pakiety startowe rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Urząd Dzielnicy zachęca, jednak do kibicowania i przedstawił szeroką ofertę rekreacyjną.

oprac. NKK
Biegacze uczczą Dzień Flagi Narodowej

W tym roku będzie to jubileuszowa, 10 edycja. Weźmie w niej udział 520 uczestników. - Przeważają mężczyźni – w biegu na 10 km udział zadeklarowało 163 panów, a na 5 km – 158. Najwięcej chętnych zawodniczek i zawodników na dystansie na 10 km pobiegnie w kategorii wiekowej +20 – 77 osób i +30 – 64 osoby. Wśród seniorów, którzy ukończyli 70 lat zgłosiło się 6 uczestników – wylicza Donata Wancel z Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

Dorośli biegacze będą mogli sprawdzić się na trasie 5 i 10 km. Dla dzieci przygotowane są krótsze trasy – 100 m oraz 300 m. Na biegi dla dzieci zapisy będą odbywały się na miejscu w dniu zawodów, a biuro będzie otwarte od godz.10.00 do godz. 12.30.

Biegi rozpoczną się w samo południe.

Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik dla mieszkańców z wieloma atrakcjami pod hasłem „Majówka pod flagą biało-czerwoną”. - Dla dzieci przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, w tym 38-metrowy dmuchany tor przeszkód,  jazda na kucykach, mini golf oraz konkurencje i animacje sportowe z szermierki, piłki nożnej i lekkoatletyczne, a także warsztaty kreatywne – podkreśla Donata Wancel.

O Biegu Flagi

Pierwszy Bieg Flagi na Żoliborzu zorganizowany został w roku 2013 roku. W latach 2013-2018 odbywał się na terenie Cytadeli Warszawskiej - Muzeum X Pawilonu. W 2019 w związku z budową Muzeum Wojska Polskiego bieg został przeniesiony na teren przy Centrum Olimpijskim – Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Z powodu pandemii COVID-19 w latach 2020-2021 nie odbyły się dwie edycje biegu. Od roku 2022 roku Bieg Flagi organizowany jest na terenie parku Kępa Potocka.

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda