mobile
REKLAMA

Bielany zyskają park linearny

Park linearny połączy ul. Rudnickiego, Perzyńskiego, Podczaszyńskiego. Na odcinku dwóch kilometrów zostanie posadzonych 170 drzew. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę prac. 

 

oprac. NKK
Bielany zyskają park linearny

W ubiegłym roku ul. Podczaszyńskiego, Perzyńskiego i Rudnickiego przeszły generalny remont. Teraz szykują się kolejne zmiany. Jak zapowiada stołeczny ratusz są plany budowy dwukilometrowego parku linearnego.

Czym są parki linearne?

Parki linearne to zielone, długie, choć stosunkowo wąskie trakty łączące ze sobą poszczególne części dzielnicy lub miasta. Dzięki nim mieszkańcy mogą podróżować odcięci od hałasów i spalin, za to otoczeni przyrodą. Pozwalają także zaaranżować dużą zieloną przestrzeń w uporządkowaną i spójną całość. - W przypadku ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego takie zagospodarowanie terenu całkowicie zmieni krajobraz ulic i dopasuje je do współczesnych standardów. Ponadto niska zieleń na tak dużej powierzchni zwiększy chłonność terenu. Przy coraz częstszych opadach nawalnych ma to duże znaczenie. Następnie dzięki transpiracji – czynnemu parowaniu wody z nadziemnych części roślin – poprawi się mikroklimat parku – wyjaśnia stołeczny ratusz.

Oferty w przetargu można składać do końca lutego. Wyłoniony wykonawca będzie miał 60 dni na wypełnienie zadania, a następnie przez kolejne 3 lata będzie odpowiadał za prace pielęgnacyjne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym parkiem mieszkańcy będą mogli cieszyć się już w te wakacje.

 

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda