mobile

Boks jest dla każdego

Boks to nie tylko walka na pięści, znana już w starożytnym Rzymie i Grecji. To nauka panowania nad gniewem i strachem. A także umiejętność zmagania się z własnym zmęczeniem i bólem. Boks to też sport, który pozwala się odstresować.

Boks jest dla każdego

Co ciekawe boks można zacząć trenować w każdym wieku. Na sali treningowej nie ma podziału ze względu na zawód czy wykształcenie trenujących. Trenować mogą też dzieci pięcio –sześcio letnie. Zajęcia dla nich są ogólno rozwojowe z elementami boksu.

Co daje uprawianie tego sportu?
- Boks jest dyscypliną, która rozwija wszechstronnie. Pięściarz musi być szybki, silny, wytrzymały. W związku z tym trzeba rozwijać wszystkie cechy motoryczne. Trenowanie boksu poprawia kondycję, siłę, szybkość. Ważne są też aspekty psychologiczne. Pozwala przezwyciężyć stres. Można też milo spędzić czas – powiedział Łukasz Landowski, trener  Landowski.Boxing.com, który prowadzi zajęcia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich na Fortach Bema przy ul. Jerzego Waldorffa 31.

Słowa trenera Landowskiego potwierdza również Paulina Szmidt, kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy, trenerka:  – Na przykład w bieganiu rozwijamy wytrzymałość, natomiast w boksie – szybkość, gibkość, zwinność. Ćwiczy się nie samemu, tylko z partnerami, którzy się zmieniają, w związku z czym uważam, że boks jest dyscypliną, która nie może się znudzić.

Zdarza się, że boksem interesuje się młodzież, których rodziny nie są w najlepszej sytuacji finansowej. Dlatego też Łukasz Landowski z bratem Karolem 2 lata temu Fundację „Sport Dla Każdego”. Organizują zajęcia sportowe, które dają takiej właśnie młodzieży możliwość uprawiania sportu. Z pozyskanych środków kupują im sprzęt – rękawice, koszulki, spodenki, ochraniacze na głowę i inny niezbędny sprzęt.      

- Mamy grupę, z którą pracujemy od dwóch lat. Powoli widać już efekty ich i naszej pracy. Jest dwóch, trzech chłopaków którzy rokują na przyszłość. Mają już za sobą kilka zwycięskich pojedynków – powiedział Łukasz Landowski.

Treningi bokserskie są idealne dla tak zwanej trudnej młodzieży. Na sali mogą wyładować negatywne emocje przekonuje Łukasz Landowski. Dobry trener potrafi tak zmotywować takiego chłopaka, że nie tylko ćwiczenia na sali są dla niego ważne ale również nauka w szkole.

Fundacja „Sport Dla Każdego” organizuje również  imprezy sportowe Landowski Boxing Night adresowane do osób trenujących boks rekreacyjnie. Podczas walk sparingowych, pięściarze mogą spróbować swoich sił na ringu, w półtora minutowych rundach, z minutowymi przerwami. Na tych galach jest pełna oprawa, pojedynki są sędziowane. Ring announcerem jest Szymon Majewski, który trenuje boks w Landowski.Boxing.com. Najbliższy Landowski Boxing Night będzie 12 grudnia w Klubie Bokserskim Legia przy ulicy Jerzego Waldorffa 31.

Andrzej Sitko

fot. ze strony Landowski.Boxing.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda