mobile
REKLAMA

Brodka oczarowała podczas koncertu MTV Unplugged w Warszawie

Koncerty Unplugged to nie lada wyzwanie dla artystów. Kto nie pamięta kultowego DVD z koncertu Nirvana Unplugged? W Polsce niewielu muzyków podjęło się takiego występu. Do grona tych nielicznych należą m.in. Kult, Hey czy Wilki. Przyszedł też czas na Monikę Brodkę.

Katarzyna Bastrzyk
Brodka oczarowała podczas koncertu MTV Unplugged w Warszawie

Unplugged- czyli koncert „bez prądu” to od dawna wielkie wydarzenie, które rozpoczęło się już w 2018 roku kiedy Brodka po raz pierwszy wystąpiła w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w takiej formie.
Zapis koncertu był opublikowany na płycie i dostępny w sklepach od końca ubiegłego roku.
Ze względu na duże zainteresowanie, rozszerzono koncerty do czterech wydarzeń: w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i w Warszawie.
W Stolicy artystka dała koncert w Teatrze Nowym, co było też ciekawym pomysłem.
Po wejściu na scenę po godzinie 20:00 kilkunastu muzyków, oraz liderki, pierwsze co rzuciło się w oczy to były wizualizacje. Jak sama wokalistka podkreśliła podczas występu- to one mają tutaj znaczące istnienie.
Unoszące się ukazane dłonie, czy zabawa światłem doskonale wpasowała się w muzykę i charakterystykę koncertów bez prądu.
Instrumenty, które towarzyszyły takie jak piła, fisharmonia czy inne mało używane w dzisiejszych czasach urządzenia intrygowały niesamowicie, a dźwięk, który się z nich wydobywał był niezwykły.
Brodka zagrała takie utwory jak pochodzące z płyty Unplugged „Syberia”, „Horses” czy „Varsovie” w niesamowicie hipnotyzującym wykonaniu. Zapierające też dech w piersiach wykonanie „Wszystko, czego dziś chce”, które w oryginale śpiewa Izabela Trojanowska to istne cudo i uczta dla uszu. Brodka powoli wgryzała się w dusze słuchaczy, powoli zagłębiając się ze swoimi dźwiękami.
Nie zabrakło hitów artystki, takich jak „Ten” i „W pięciu smakach”, brzmiące zupełnie inaczej słuchając w takiej wersji.
Trzeba przyznać, że koncert zrobił na wszystkich zgromadzonych duże wrażenie, pod każdym względem. Nie dziwi więc, że został tak szybko wyprzedany.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda