mobile

„Canaletto tkwi w szczegółach” – program edukacyjny dla nauczycieli i uczniów

„Canaletto tkwi w szczegółach” to varsavianistyczny kurs udoskonalający mający na celu podniesienie kompetencji z zakresu historii i architektury XVIII-wiecznej Warszawy. Ruszyły zapisy dla nauczycieli chcących poszerzyć swą wiedzę w tych tematach.

Redakcja
„Canaletto tkwi w szczegółach” – program edukacyjny dla nauczycieli i uczniów

- Program obejmuje kurs doszkalający i konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć z tematyki związanej z architekturą XVIII-wiecznej Warszawy i obrazów Canaletta. Jestem przekonana, że kurs będzie tak ciekawy i tak inspirujący, że scenariusze lekcji, które po nim powstaną, będą wzorowe i młodzież będzie bardzo chętnie uczestniczyła w takiej formie zajęć – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy podczas inauguracji programu „Canaletto tkwi w szczegółach” i premiery książki o tym samym tytule, opracowanej przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

- Program potrwa trzy lata – zaznaczył Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. - Zaczynamy od XVIII wieku, w przyszłym roku tematem będzie wiek XIX a za trzy lata wiek XX.

Czy można dziś odnaleźć Warszawę, na którą patrzył Canaletto tworząc swe słynne weduty? Odpowiedź znajdziemy w najnowszej publikacji Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków pt.: „Canaletto tkwi w szczegółach”.  Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkół średnich, lecz z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników tematyki varsavianistycznej. Jej tematem jest Warszawa XVIII wieku przedstawiona na obrazach Bernarda Bellotta zw. Canaletto.

Dzięki obrazom i ich szczegółowości możemy zapoznać się z historią i architekturą stolicy za czasów króla Stanisława Augusta. Płótna mistrza stanowią niezwykle bogate źródło wiedzy o dawnym życiu i ówczesnym wyglądzie miasta.  

Głównym założeniem publikacji jest przekazanie wiedzy o detalach i elementach architektonicznych, które zaobserwować można analizując uwiecznione przez Canaletta obiekty. Zdjęcia, rysunki i opisy w przyjazny sposób zapoznają czytelnika z niełatwą terminologią, zachęcając do zainteresowania się historią architektury Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda