mobile
REKLAMA

Chcą pogodzić rowerzystów i kierowców

Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do kolejnej przebudowy. Tym razem chodzi o ul. Spartańską na Mokotowie. ZDM będzie chciał pogodzić interesy rowerzystów i kierowców. - W czwartek, 18 kwietnia, rozpocznie się inwestycja, dzięki której powstanie pas rowerowy i miejsca postojowe dla samochodów - informuje ZDM. Jednak za nim udogodnienia najpierw trzeba będzie liczyć się ze zmianami w ruchu

oprac. NKK
Chcą pogodzić rowerzystów i kierowców

ZDM zapowiedział kolejną inwestycję. Tym razem zmiany czekają ul. Spartańską na Mokotowie. -  W ramach inwestycji na ulicy Spartańskiej, pomiędzy Woronicza a Miączyńską, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Powstanie droga dla rowerów i 53 miejsca postojowe - informuje ZDM. 

Zmieniona organizacja ruchu

 Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane już w najbliższy czwartek. Jak informuje ZDM - Od godziny 8:00, ulica Spartańska pomiędzy Woronicza a wjazdem do żłobka i przedszkola, zostanie zamknięta. Tak będzie do końca wakacji.

Do Spartańskiej będzie można dojechać – z Miączyńskiej – ulicą Bełską lub Maklakiewicza. Przez cały czas zapewniony będzie dojazd do placówek dla najmłodszych oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Na fragmencie Spartańskiej od Miączyńskiej do zamknięcia kierowcy pojadą tymczasową dwukierunkową jezdnią o szerokości pięciu metrów. W miarę postępów prac drogowcy będą udostępniali kierowcom gotowe fragmenty ulicy.

Podczas budowy nowych krawężników, na około miesiąc, na skrzyżowaniu Spartańskiej i Miączyńskiej zostanie zamknięty kontrapas rowerowy.

Zmiany tras autobusów

Autobusy linii 168 i 222 nie będą dojeżdżały do pętli Spartańska. Jadąc z Witolina (168) i Bielańskiej (222) skończą trasę na tymczasowym przystanku Zajezdnia Woronicza 54, który znajdzie się na ulicy Woronicza przed przejściem dla pieszych – nieopodal Spartańskiej. Potem zmienią kierunek jazdy na terenie zajezdni i w drugą stronę zabiorą pasażerów z przystanku Zajezdnia Woronicza 01.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda