mobile
REKLAMA

Chcemy powtórzyć ten sukces w następnych dwóch spotkaniach

Siatkarki UMKS MOS Wola zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu do najlepszej ósemki w kraju. W inauguracyjnym spotkaniu Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych pokonały KS Metro Warszawa 3:2.

Marcin Kalicki
Chcemy powtórzyć ten sukces w następnych dwóch spotkaniach

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 derby stolicy zapowiadały się na jeden z najciekawszych pojedynków całych zawodów. I faktycznie wszyscy, którzy oglądali mecz nie mogli czuć się zawiedzeni. Bardzo dobra gra obydwu drużyn przyniosła pięciosetowy pojedynek. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one cieszyły się z pierwszego turniejowego zwycięstwa. Maja Daca została wybrana najlepszą siatkarką meczu. W drugim spotkaniu zespół SMS Solna Wieliczka pokonał bez straty seta KS Pałac Bydgoszcz.   

Wyniki piątkowych spotkań:

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2 (25:27, 25:20, 19:25, 25:21, 15:11)

Gospodynie zagrały w składzie: Zuzanna Ciupak, Patrycja Kabala, Zofia Jackiewicz, Aleksandra Bazga, Maja Daca, Maja Wydmańska, Natalia Niedzińska, Julia Rostkowska, Anna Obroślińska, Amanda Chrostek, Oliwia Jaroń, Zuzanna Michalak, Nikola Kozicka.

KS Pałac Bydgoszcz – SMS Solna Wieliczka 0:3 (15:25, 22:25, 14:25)

Mecz z Metrem podsumowały siatkarki UMKS MOS Wola. – Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy te spotkanie z drużyną KS Metro Warszawa. Było dużo akcji, które mogły się podobać, ale oczywiście zdarzały nam się błędy, nad którymi cały czas pracujemy. Uważam, że każda z nas zagrała bardzo dobrze i chcemy powtórzyć ten sukces w następnych dwóch spotkaniach. Dziś gramy mecz z drużyną z Bydgoszczy. Kibice z naszej strony mogą się spodziewać takiej samej walki o każdy punkt i zaangażowania – mówi atakująca Klaudia Gajewska. – W mecz weszłyśmy spokojnie z wiarą w swoje umiejętności. Było to bardzo ciężkie spotkanie, zawodniczki Metra walczyły do samego końca. Dobra atmosfera pozwoliła nam postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Dziś wyjdziemy z bojowym nastawieniem i pełną koncentracją – zapowiada Aleksandra Bazga, przyjmująca wolskiej drużyny.

Zadowolona była także najlepsza dziś na boisku Maja Daca. – Od rana byłam już bardzo podekscytowana na myśl o meczu z Metrem. Był on dla nas bardzo ważny, ponieważ w finałach wojewódzkich przegrałyśmy z nimi w tie-breaku. Marzyłam o chwili, w której zdobywamy ostatni punkt i tak właśnie się stało. Podstawą u mnie w każdym meczu jest to, by nigdy się nie poddawać i walczyć o swoje. Chcieć to móc! Nigdy nie dawaj nikomu myśleć, że nie możesz czegoś zrobić. Udowodniłyśmy, że zespół złożony z młodszych roczników jest równie silny jak ten ze starszych. Jestem mega dumna z naszej gry. Czuje, że możemy wszystko! Brawo dziewczyny i trenerzy. W zespole siła!

Dzisiaj kolejne dwa spotkania Półfinału Mistrzostw Polski. O godzinie 13:00 siatkarki KS Metro zmierzą się z drużyną z Wieliczki, zaś o godzinie 16:00 gospodynie podejmą Pałac Bydgoszcz.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda