mobile

„Ciepłe zimą”

We wtorek przy wejściu do metra Centrum rozdawano po raz kolejny gorący posiłek dla potrzebujących w ramach inicjatywy „Pomoc nie od święta”.

Adam Kutryba
„Ciepłe zimą”

„Pomoc nie od święta” to oddolna inicjatywa, stworzona przez grupę znajomych, których łączy chęć zrobienia czegoś dla dobra innych. To grupa angażująca się w mnóstwo różnych przedsięwzięć. W szczególny sposób pomaga w trakcie zimy, czyli w czasie, gdy przetrwanie dnia (a tym bardziej nocy) w niskich temperaturach potrafi być bardzo ciężkie.

Żeby chociaż trochę ułatwić życie potrzebującym „Pomoc nie od święta” począwszy od grudnia ustawia stoliczek na tzw. warszawskiej „Patelni” i rozdaje w każdy wtorek ciepłą zupę z kromką chleba. Fundusze na ten cel są gromadzone jedynie za pomocą internetowej zbiórki pieniędzy. Każdy może dołożyć choćby parę złotych i tym samym sfinansować gorący posiłek. Dzięki sporemu odzewowi ze strony darczyńców oraz oczywiście pracy członków grupy udało się obniżyć koszty i w rezultacie zwiększyć liczbę wydawanego jedzenia. Zaczynano od 80 zup, a teraz liczba ta oscyluje w granicach 100-120 porcji każdego tygodnia.

Z akcji korzysta liczna grupa potrzebujących, dla których jest to czasami jedyna szansa na ciepły posiłek danego dnia. O tym jak ważna dla nich jest ta inicjatywa świadczy kolejka ustawiająca się do odbioru zupy w każdy wtorek miesiąca, wydłużająca się szczególnie, gdy temperatura na termometrze spada.

Wszyscy, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do działań grupy „Pomoc nie od święta”, mogą to uczynić tutaj:

https://pomagam.pl/cieplezima

 Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda