mobile
REKLAMA

Co się stanie z Warszawską Prochownią?

Kultowa Prochownia usytuowana na terenie Parku Żeromskiego na Żoliborzu  znajdzie się pod opieką Zarząd Mienia Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Informacja prasowa
Co się stanie z Warszawską Prochownią?

Prochownia - popularny lokal znajdujący się w Parku Stefana Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu, znów ma stać się nie tylko punktem gastronomicznym, ale także miejscem, wokół którego skupiać się będzie życie kulturalne dzielnicy. Taką deklarację składa na swojej stronie stołeczny Ratusz, który ma wobec obiektu konkretne plany.

Prochownia to miejsce, które trwale wpisało się w żoliborską tkankę. Mamy pełną świadomość tego, jak istotną rolę pełniła w życiu tej dzielnicy. To nie był kolejny punkt gastronomiczny, to było także centrum życia kulturalnego. O miejsca, które ożywiają przestrzeń miejską nawet w czasach postępującej izolacji społecznej należy dbać. Czas na uporządkowanie spraw związanych z Prochownią i jak najszybsze przywrócenie tego miejsca w formie, na którą czeka wiele mieszkanek i mieszkańców - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Do nadzoru nad całą procedurą prezydent Warszawy wyznaczył swojego zastępcę - Tomasza Bratka.

Zaprosimy do rozmów twórczynię Prochowni

Jak czytamy na stronie Ratusza, zmianie ulegnie wyłącznie wysokość czynszu.

Ta ma zostać dostosowana do stawek obowiązujących w analogicznych miejscach. Oczywiście wciąż będzie ona uwzględniała kulturotwórczy charakter miejsca, ale nie będzie już tak rażąco niska jak dawniej - informują urzędnicy.

Do rozmów dotyczących prowadzenia lokalu w pierwszej kolejności zaproszona zostanie twórczyni miejsca. Jak zaznacza wiceprezydent Tomasz Bratek, "doświadczenie wcześniejszego dzierżawcy stanowiło istotny wkład w tworzenie Prochowni".

Zaprosimy twórczynię Prochowni do rozmów. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować zasady współpracy zapewniające lepszą przyszłość temu miejscu. Priorytetem jest dostosowanie go do potrzeb i oczekiwań żoliborzan - zarówno gości Prochowni, jak też okolicznych mieszkańców. Zgłaszali oni potrzebę wprowadzenia korekt w sposobie działania lokalu. Prochownia ma łączyć, a nie dzielić i tą zasadą będziemy się kierować - mówi Bratek.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy informuje, że jeśli twórczyni Prochowni nie skorzysta z oferty, miasto przeprowadzi otwarty konkurs, zapraszając do komisji konkursowej stronę społeczną. W całej procedurze nacisk ma być położony przede wszystkim na zapewnienie pełnej transparentności, tak podczas nawiązywania współpracy z dzierżawcą, jak i na późniejszych etapach funkcjonowania Prochowni.

Ratusz pracuje także nad wykorzystaniem drugiego obiektu znajdującego się na terenie Parku, tj. Prochowni Południowej. W tym przypadku również nie jest wykluczona jego dzierżawa.

Liczymy, że uda się powrócić do współpracy z twórczynią tego kultowego lokalu. Jeśli spotkamy się z odmową, to dołożymy wszelkich starań, by dochować zasad równego dostępu podczas wyłaniania kolejnego dzierżawcy - zapewnia wiceprezydent Tomasz Bratek.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda