mobile
REKLAMA

Coraz bliżej rewolucji biletowej w Warszawie

W stolicy trwają wielkie przygotowania do wprowadzania nowego systemu biletowego. Obecny ma już 20 lat i jak podkreślają przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego jest już przestarzały. Nowy system ma być nowoczesny, ale na szczegóły wciąż czekamy. Obecnie trwają spotkania z oferentami

NKK
Coraz bliżej rewolucji biletowej w Warszawie

W najbliższych latach warszawiaków czeka rewolucja w systemie biletowym. Jest czterech chętnych do dokonania zmian. Obecnie trwają spotkania przedstawicieli stołecznego ratusza z firmami, które chcą podjąć się wprowadzenia nowego systemu biletowego w warszawskiej komunikacji miejskiej. O tym, że Warszawa przygotowuje się do zmiany obecnego systemu biletowego dowiedzieliśmy się w październiku ub.r.

- Czas na nowy system biletowy. Będzie szybko, łatwo, komfortowo i intuicyjnie. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie rozpoczął postępowanie, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu. Z nowego systemu opłat za przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym skorzystamy za ok. 3 lata – informował ZTM.

Na czym ma polegać rewolucja?

Wg ZTM ma być łatwo, szybko, intuicyjnie i bezpiecznie. Przedstawione założenia są takie, aby nowy system biletowy umożliwił opłatę za przejazd za pomocą karty płatniczej, telefonu, smartwatcha oraz karty miejskiej. Ponadto ma pozwolić na zaplanowanie podróży, wskazać najkorzystniejszą trasę, którą zmieni w razie konieczności.

Miasto zamierza postawić na model operatorski, czyli nie będzie kupowało systemu dla siebie, a za system będzie odpowiadał operator wyłoniony na 10 lat.

Pojawiły się informacje, że wraz z nowym system mają zniknąć kasowniki, biletomaty i nie będzie możliwości zakupu biletów kartonikowych. Jednak te zapowiedzi niektórych przedstawicieli ZTM okazały się przedwczesne. Na razie nie wykluczone, że wciąż będzie można kupować bilety kartonikowe. Pojawiają się informacje, że nowy system na dobre powinien zostać wprowadzony w 2028r.

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda