mobile

Crossminton na PGE Narodowym

W sobotę, 9 kwietnia na PGE Narodowym spotkało się ponad 150 zawodników z kilkunastu krajów, żeby wziąć udział w międzynarodowym turnieju crossmintona ICO Speedminton® Polish Open 2016. Rozegrano kilkaset meczów w kilkunastu kategoriach na 37 boiskach usytuowanych na płycie głównej stadionu.

Crossminton na PGE Narodowym

Crossminton jest sportem rakietowym. To połączenie tenisa, badmintona i squasha. Zgodnie z hasłem ‘Anywhere, anytime!’ grać można zawsze i wszędzie, bez siatki i bez względu na pogodę. Speedery czyli specjalne lotki, przystosowane do różnych warunków potrafią osiągnąć prędkość nawet 300 km/h.

Celem gry jest wygrana 2 setów poprzez zdobycie min. 16 punktów w każdym secie (co najmniej 2 punkty przewagi). Zawodnicy bronią swojego pola atakując kwadrat oponenta.

Punkt dla przeciwnika przyznaje się za kontakt speedera z ziemią lub z ciałem, podwójne uderzenie i błąd serwisowy. Zmiana serwującego następuje co 3 serwisy.

Międzynarodowa Organizacja Crossmintona (ICO) została założona w 2011 roku i od tego czasu potroiła liczbę swoich członków (33 w 2015 roku). Głównym sponsorem sportu oraz serii turniejów na całym świecie jest Speedminton®. Od 2001 roku firma rozwija zarówno dyscyplinę, jak i odpowiedni sprzęt do gry.
 
Crossminton został wymyślony w 2001 roku w Berlinie. W ciągu zaledwie kilku lat ponad 10 milionów ludzi na świecie zaczęło uprawiać ten sport. Co najmniej 3000 graczy uprawia dyscyplinę turniejowo, zrzeszając się w ponad 200 klubach.

Wyniki dostępne są pod linkiem tu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda