mobile

Cudowna moc aloesu

Natura daje nam produkty o uniwersalnym działaniu, takie jak aloes. Jego cudowną, naturalną moc można wykorzystać w pielęgnacji małego dziecka

Agata Mościcka
Cudowna moc aloesu

Aloes przywraca skórze jej prawidłowy odczyn pH. Obecne w nim saponiny posiadają właściwości myjące oraz neutralizujące zapach potu, dlatego jest doskonałym składnikiem wszelkich kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji dziecięcej skóry. Aloes wzmacnia ich działanie nawilżające oraz łagodzące.

Roślina ta, dzięki obecności witamin C i E, jest silnym antyoksydantem, co oznacza, że zapobiega wszelkim stanom zapalnym. Preparaty oparte na ekstrakcie z aloesu powinny być podstawą w codziennej pielęgnacji skóry dzieci skłonnych do alergii. Rewelacyjnie skuteczne w tym zakresie są kremy z wyciągiem z aloesu, dodatkowo wzmocnione alantoiną lub panthenolem.

Dobroczynne działanie aloesu wykorzystuje się także w pielęgnacji skóry atopowej u dzieci. Aloes ma właściwości łagodzące, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, co jest nieocenione - tym bardziej, że nie wykazuje żadnych skutków ubocznych.

Wyciąg z aloesu koi podrażnienia i eliminuje stany zapalne skóry oraz wzmacnia barierę ochronną naskórka. Roślina ta jest także pomocna przy odparzeniach skórnych oraz poparzeniach słonecznych.

Preparaty z aloesem przeznaczone do pielęgnacji dzieci są doskonale tolerowane przez ich skórę, nie wywołują u najmłodszych żadnych uczuleń. Są w 100% naturalne, dzięki czemu mogą być stosowane z pełną świadomością ich bezpieczeństwa.

Lecznicze działanie aloesu znali już Starożytni – to sprawdzone panaceum na wiele dolegliwości, po które mogą również spokojnie sięgać mamy przy pielęgnacji skóry małych dzieci.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda