Czarny protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego
Po wczorajszej kontrowersyjnej wypowiedzi Prezesa PiS członkinie i organizatorzy Czarnego Protestu postanowili zebrać się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu w celu zwrócenia uwagi na skandaliczne mieszanie polityki i religii w wykonaniu Kaczyńskiego.
Fot. naTemat.pl
Postulaty organizatorek opierają się przede wszystkim na pogwałceniu prywatności, której dopuścił się Jarosław Kaczyński swoją wypowiedzią o forsowaniu porodu płodu zdeformowanego i skazanego na śmierć w celu jego ochrzczenia i pochowania. Takie stanowisko skierowane jest bardziej do uszu episkopatu niż do kobiet.
Tak wydarzenie zostało opisane przez organizatorki na facebooku:
"KRÓTKO: Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżek, my tylko zajrzymy mu przez płot. Oczywiście powiemy mu też kilka słów, bo wygląda na to, że w Czarny Poniedziałek nas nie usłyszał. Teraz będzie mu łatwiej. Przybywajcie na spontaniczne, pokojowe zgromadzenie!
WIĘCEJ: Poseł Jarosław Kaczyński, wódz partii rządzącej, nadal nie rozumie, że nie może nam zaglądać do łóżek ani gabinetów ginekologicznych. My bardziej szanujemy jego prywatność - dlatego zgromadzimy się tylko pod jego domem.
Słowa posła Kaczyńskiego o donaszaniu przez kobietę uszkodzonej ciąży po to, by odbył się chrzest w Kościele rzymskokatolickim, dowodzą, że aby przypodobać się biskupom, jest gotów praktycznie na wszystko.
W czwartek, 13 października o godzinie 19:00, kobiety, dziewczyny i ich sprzymierzeńcy, którzy nie zgadzają się na upodlenie kobiet, zbierają się pod domem posła Kaczyńskiego na spontanicznym, pokojowym zgromadzeniu.
******
Na podstawie ustawy o zgromadzeniach publicznych organizujemy zgromadzenie spontaniczne --->
Zgromadzeniem spontanicznym jest zgromadzenie, które odbywa się w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, którego odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej. <---- Nie wymaga zgłoszenia do urzędu."
Pojawiły się już pogłoski, że wydarzenie może nie być po drodze z Przesem PiS z powodu jego zmiany lokalu z żoliborskiego na mokotowski. Pogłoski nie są potwierdzone.
Źródło: wydarzenie na facebooku:


![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














