mobile

Cztery punkty w dwadzieścia cztery godziny. Skuteczne UKS Esperanto

To był intensywny weekend dla siatkarek UKS Esperanto. Juniorki z Woli w sobotę rozegrały pięciosetowy bój z MUKS Spartą II Warszawą, by niespełna dwadzieścia cztery godziny później zmierzyć się w Kozienicach z miejscową Jedynką.

Marcin Kalicki
Cztery punkty w dwadzieścia cztery godziny. Skuteczne UKS Esperanto

W sobotnie przedpołudnie doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn Mazowieckiej II Ligi juniorek. Siatkarki UKS Esperanto podejmowały drugą drużynę MUKS Sparty. Jak na mecz dwóch niepokonanych dotychczas zespołów przystało emocji, pięknych ataków i niesamowitych akcji w przyjęciu nie brakowało.

Pierwsze dwa sety to przewaga gospodyń. Głodne gry podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego znakomicie rozpoczęły spotkanie, pewnie punktując rywalki. Sparta doszła do głosu w trzeciej partii. Zawodniczki z Bielan poprawiły skuteczność w ataku i popełniały mniej błędów. Efekt widoczny był na tablicy wyników. Trzecia odsłona wygrana 25:22, a czwarta 25:19. O wygranej przesądził więc tie-break. W piątym secie kilkupunktową przewagę szybko wypracowały sobie przyjezdne, którą utrzymały do samego końca. Spartanki wygrały mecz 3:2 i pozostały na fotelu lidera.

– Zaczęliśmy bardzo dobrze, przez pierwsze dwa sety zdecydowanie dominowaliśmy na boisku. Niestety długa przerwa w trenowaniu spowodowana kwarantanną całego zespołu dała o sobie znać. Kolejne sety to dalej super walka moich zawodniczek jednak zaczynały się uwydatniać braki kondycyjne. To niestety zadecydowało w końcówce meczu. Jednak jestem bardzo dumny z moich dziewczyn, bo oddały na boisku całe swoje serce i zdrowie – powiedział po meczu Krzysztof Czarnołęcki, trener UKS Esperanto.

UKS Esperanto – MUKS Sparta II Warszawa 2:3 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 8:15)

Drużyna z Woli zagrała w składzie: Julia Szwed, Aleksandra Pająkowska, Agnieszka Grzech, Dorota Ładzińska, Aleksandra Bartoszek, Paulina Daremiak, Daria Koralewska, Wiktoria Sędzikowska, Natalia Hajdas,  Aleksandra Sosnowska, Maja Grudziądz, Sonia Kunikowska, Weronika Ciupa, Julia Basista.

W niedzielę siatkarki UKS Esperanto pojechały do Kozienic na mecz z UKS Jedynką. Warszawianki, jak na faworytki przystało, nie miały problemów w rywalizacji z ostatnim zespołem w lidze pokonując gospodynie bez straty seta. Jak dobry był to mecz w wykonaniu zespołu z Woli niech świadczy fakt, że w całym spotkaniu warszawianki oddały rywalkom jedynie dwadzieścia dziewięć punktów.

UKS Jedynka Kozienice – UKS Esperanto 0:3 (6:25, 9:25, 14:25)

Skład warszawskiego zespołu: Julia Szwed, Aleksandra Pająkowska, Agnieszka Grzech, Aleksandra Bartoszek, Paulina Daremiak, Wiktoria Sędzikowska, Natalia Hajdas, Maja Grudziądz, Sonia Kunikowska, Dorota Dżuhil.   

Po pięciu kolejkach w Mazowieckiej II Lidze juniorek z trzynastoma punktami prowadzi MUKS Sparta II Warszawa. Tyle samo oczek na koncie ma UKS Esperanto. Podium zamyka MUKS Radomka Radom.

Fot. UKS Esperanto

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda