Derby Mazowsza dla UKS Esperanto

Siatkarki UKS Esperanto Warszawa rozegrały kolejne spotkanie w III lidze kobiet. Tym razem podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego zmierzyły się w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Spartą.

Mecz znakomicie rozpoczęły gospodynie zawodów. Wiceliderki rozgrywek prowadziły już 10:4 i…nagle wszystko się zmieniło. Inicjatywę na boisku przejęły warszawianki najpierw doprowadzając do remisu, a w końcowej części pierwszej partii przechyliły seta na swoją korzyść.

Druga odsłona od początku do końca należał do drużyny UKS Esperanto. Dobre przyjęcie i mocne ataki przynosiły kolejne punkty. Warszawianki pewnie wygrały drugiego seta i były bardzo blisko sprawienia niespodzianki.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia była bardzo wyrównana. Początkowo to gospodynie prezentowały się lepiej. Gra stołecznej ekipy poprawiła się wraz z wejściem na boisko Agaty Sawickiej. Grająca druga trener zespołu z Woli to była reprezentantka Polski, do niedawna występująca w Lidze Siatkówki Kobiet w barwach KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Obydwa zespoły do końca walczyły o zwycięstwo, jednak to drużyna z Warszawy zachowała w decydującej fazie spotkania więcej zimnej krwi i to ona schodziła z boiska z podniesionymi rękami.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - UKS Esperanto Warszawa 0:3 (22:25, 18:25, 23:25)

Wolska ekipa zagrała w składzie: Agata Korkiewicz, Natalia Kawka, Julia Gregorowicz, Katarzyna Pawłowska, Sylwia Wolska, Agata Bieniaszczyk, Klaudia Parzyszek, Urszula Piela, Monika Rutkowska, Joanna Borowska, Dominika Saide, Agata Sawicka, Julia Krzyżak, Natalia Włostowska.

- Mecz z Grodziskiem Mazowieckim był naszym czwartym w tym sezonie. Początek rozgrywek nie należał do udanych bo mamy na koncie dwie przegrane i jedno zwycięstwo. Dziewczyny grają coraz lepiej i jechaliśmy dobrze zmotywowani. Mimo słabego początku pierwszego seta dość szybko mecz zaczął się toczyć po naszej myśli. Dobra gra dała nam zwycięstwo 3:0. Jednak Dziewczyny z Grodziska pokazały się z bardzo dobrej strony. Kibicie mogli oglądać niezłe widowisko obfitujące w efektowne ataki i jeszcze efektowniejsze obrony - powiedział Krzysztof Czarnołęcki, trener UKS Esperanto.

Następne spotkanie seniorki UKS Esperanto rozegrają w sobotę, 30 listopada. Ich rywalem w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 6 w Lesznowoli będzie miejscowy UKS.