mobile
REKLAMA

Derby Warszawy na zakończenie roku

W najbliższą sobotę siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie zagrają ostatni mecz w tym roku. Na Ursynowie w hali sportowej UCSiR przy ul. Dereniowej zmierzą się z KS Metro Warszawa.

Marcin Kalicki
Derby Warszawy na zakończenie roku

Siatkarze obydwu drużyn walczą w tym roku o pierwszą czwórkę, która zagra w play-offach i będzie miała szansę powalczyć o awans do I ligi. Po 11. kolejkach Metro zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli z osiemnastoma punktami na koncie, MOS Wola Tramwaje Warszawskie natomiast ma trzy oczka mniej. Nic więc dziwnego, że jutrzejsze spotkanie będzie tym z cyklu „za sześć punktów”. Ursynowianie w ostatni weekend ulegli dwukrotnie po tie-breaku w meczach wyjazdowych drużynom Bestios Białystok i UKS Międzyrzeckiej Trójce Międzyrzec Podlaski. Zawodnicy MOS Wola we własnej hali pokonali w dobrym stylu Campera Wyszków. Derby Warszawy rządzą się jednak swoimi prawami, a wynik spotkania zawsze trudno przewidzieć.

– Najbliższym naszym meczem będzie starcie z drużyną Metro Warszawa. Będzie to również nasz ostatni mecz w tym roku, dlatego dodatkowo miłym prezentem na zbliżające się święta byłoby zwycięstwo w derbach stolicy – mówi Kamil Leliwa, środkowy MOS Wola. – Ostatnie spotkanie na pewno jest dla nas bardzo ważne. Zależy nam, aby wejść do czołówki tabeli, a do tego potrzebujemy każdego możliwego do zdobycia punktu. Nie traktujemy tego meczu jakoś wyjątkowo jest to kolejne spotkanie, w którym musimy zaprezentować się z jak najlepszej strony i zdobyć cenne punkty – dodaje libero wolskiego klubu Dawid Bulira.

– Tegoroczne zmagania kończymy meczem wyjazdowym z Metrem. W pierwszym meczu górą było Metro, ale był to nasz pierwszy mecz w sezonie po opóźnionym starcie w niepełnym składzie. Myślę, że teraz mamy większe szanse. Na pewno będzie ciekawe widowisko – zapowiada Krzysztof Wójcik, trener MOS-u.

W swoją wygraną wierzą także zawodnicy Metra. – Wygraną za trzy punkty w ostatnim meczu mieliśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki, jednak wróciliśmy z Międzyrzeca tylko z jednym oczkiem, co jest zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań i możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że mamy przed sobą jeszcze wiele pracy do wykonania. Jednak jest w nas ogromna chęć do walki w każdym meczu i o każdy punkt. Już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję do poprawy swoich nastrojów i zdobyczy punktowych przed krótką przerwą świąteczną. MOS Wola to bardzo solidny zespół i musimy być przygotowani na trudny i zacięty pojedynek. Jesteśmy zgranym zespołem i wierzę, że najtrudniejszy okres jest już za nami, a w sobotę pokażemy dużo dobrej siatkówki i zdobędziemy komplet punktów – powiedział przyjmujący Sebastian Lisicki.

Spotkanie KS Metro Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie rozegrane zostanie w sobotę, 19 grudnia o godz. 18:00. Zapraszamy do oglądania meczu na żywo na FB obydwu drużyn oraz przeczytania relacji w Informatorze Stolicy.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda