mobile
REKLAMA

Dezynsekcja Warszawa – czy jest bezpieczna?

Proces dezynsekcji polega na wyeliminowaniu różnego rodzaju insektów, a także ich jaj oraz larw. Problem z występowaniem szkodliwych owadów może dotknąć każdego, zarówno w miejscu pracy, jak i w domu lub w mieszkaniu. Stąd też pojawiają się pytania, dotyczące bezpieczeństwa wykonywania zabiegu dezynsekcji. Odpowiednio dobrana metoda, przygotowanie pomieszczenia i zachowanie ostrożności ograniczają do minimum jakiekolwiek zagrożenie. Jaką firmę wybrać, aby na terenie Warszawy dezynsekcja została wykonana w odpowiedni sposób?

Artykuł sponsorowany
TAGI
Dezynsekcja Warszawa – czy jest bezpieczna?

Artykuł porusza następujące zagadnienia:

 1. Dezynsekcja Warszawa – jakie metody są skuteczne?
 2. Zasady bezpiecznej dezynsekcji – Warszawa
 3. Jak wybrać profesjonalną firmę do dezynsekcji w Warszawie?
 4. Dezynfekcja, deratyzacja Warszawa – dobra firma to nie tylko dezynsekcja

Dezynsekcja Warszawa – jakie metody są skuteczne?

Metodę dezynsekcji należy umiejętnie dostosować do danej sytuacji. W zależności od dokonanego wyboru konieczne jest zachowanie określonych czynności, które zagwarantują bezpieczne wykonanie tego procesu. Najczęściej stosowanymi metodami dezynsekcji są:

 • metoda żelowa,
 • metoda opryskowa,
 • metoda ULV zamgławianie.

Pierwsze dwie opcje stosowane są punktowo, dlatego też środek biobójczy nie rozprzestrzenia się na całej powierzchni pomieszczenia. Nie zawsze jednak specyfika danego miejsca pozwala na wybór którejś z tych metod. Zamgławianie ULV polega natomiast na rozpyleniu owadobójczej mgły, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Nie należy się jednak obawiać o bezpieczeństwo tego rozwiązania. Odpowiednio wykonany zabieg i zastosowanie się do zaleceń firmy eliminuje całkowicie ryzyko uszkodzenia powierzchni lub negatywnego wpływu na zdrowie ludzi.

Zasady bezpiecznej dezynsekcji – Warszawa

Firma wykonująca w Warszawie dezynsekcję powinna przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Musi też pamiętać o poinstruowaniu klienta o właściwym postępowaniu po zakończeniu pracy. Jakich zasad koniecznie trzeba przestrzegać, aby dezynsekcja była wykonana bezpiecznie?

 1. Należy przygotować pomieszczenie – odsunąć meble, zabezpieczyć przedmioty elektroniczne, żywność itp.
 2. W przypadku metody opryskowej i zamgławiania ULV w pomieszczeniu znajdować mogą się tylko osoby wykonujące zabieg (technik DDD ubrany w odpowiedni strój ochronny). Przy metodzie żelowej takiej konieczności nie ma, to bardzo bezpieczna metoda i nie wymaga opuszczania pomieszczeń.
 3. Konieczne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu (np. biorąc pod uwagę posiadanie zwierząt domowych).
 4. Po 3h od wykonania zabiegu trzeba przewietrzyć pomieszczenie (około 1h) i dokładnie oczyścić powierzchnie blatów, stołów, umywalek itp. 

 

Dezynsekcja, deratyzacja i dezynfekcja Warszawa – jak wybrać profesjonalną firmę?

Wybierając firmę, która ma wykonać w Warszawie deratyzację, dezynsekcję lub dezynsekcję dezynfekcję najlepiej postawić na lokalną markę (szybciej dotrze na miejsce i będzie tańsza) z doświadczeniem i jakością usług. Podejście danej firmy widać natomiast przez sposób autoprezentacji – dokładny opis działalności, metod działania, wyjaśnienie złożonych zagadnień. Dobrze jednak zapytać o opinie na temat poszczególnych firm.

Sprawdź – dezynsekcja Warszawa!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda