mobile

Do wiosny 2018 r. - zwężona ul. Kasprzaka i zmienione trasy tramwajów nr 10 i 44

W sobotę, 18 listopada ok. godz. 16.00 zmieni się organizacja ruchu ul. M. Kasprzaka pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia. Na obydwu jezdniach będą dwa pasy ruchu. 

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Do wiosny 2018 r. - zwężona ul. Kasprzaka i zmienione trasy tramwajów nr 10 i 44

Na krótkim odcinku za al. Prymasa Tysiąclecia jadący w stronę centrum będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Przed skrzyżowaniem z ul. J. Bema będzie dodatkowy pas do skrętu w prawo w tę ulicę. Dwa pasy będą również na jezdni prowadzącej w kierunku Bemowa. Z jednego z nich będzie można także skręcić w lewo w kierunku Dworca Zachodniego, a z drugiego w prawo w kierunku ul. Górczewskiej. 

Zamknięty będzie chodnik po południowej stronie ulicy. Ruch pieszych i rowerów będzie kierowany do przejścia wzdłuż jezdni po północnej stronie ulicy, gdzie został wytyczony ciąg pieszo-rowerowy. Rowerzyści dojadą nim do tymczasowego przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu z ul. J. Bema i w tym miejscu wrócą na drogę rowerową po południowej stronie ulicy. 

Taka organizacja ruchu wiąże się z budową podpór tymczasowych budowanego wiaduktu i będzie obowiązywała do początku wiosny 2018 r. Pod koniec listopada wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 20 planuje przywrócić stałą organizację ruchu na ul. Wolskiej, gdzie obecnie nocami trwa montaż nowego wiaduktu.

Trwa remont linii kolejowej nr 20 (tzw. obwodowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia). Kolejarze w ramach tego remontu wybudują nowe wiadukty nad ul. M. Kasprzaka. Z tego powodu obydwie jezdnie pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia zostały zwężone.  

Na ul. M. Kasprzaka trwa również budowa szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele i wentylatornia II linii metra. W rejonie skrzyżowań z ulicami Skierniewicką i Karolkową ruch został przełożony na jezdnię tymczasową.

Komunikacja: 

Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:
 

• 10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska - al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

• 44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa - al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.

Źródło: infoulice.um.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda