mobile
REKLAMA

Dodatkowe środki dla wolskich szpitali

Dzięki dodatkowym środkom od samorządu Mazowsza szpital zakaźny na Woli zwiększy liczbę sal jedno i dwuosobowych, tak ważnych dla leczenia chorób zakaźnych. Z kolei Centrum Attis będzie mogło wyremontować III i V piętra i zwiększyć wydajność.

Informacja prasowa
Dodatkowe środki dla wolskich szpitali

Pandemia koronawirusa wystawia publiczną służbę zdrowia na poważną próbę i sprawia, że większość funduszy jest przeznaczana na walkę z jej skutkami. Brakuje zatem pieniędzy na inne inwestycje związane z ochroną zdrowia. W budżecie województwa mazowieckiego znalazły się jednak dodatkowe środki na takie zadania. – Dzięki uchwale Sejmiku Województwa Mazowieckiego znalazły się pieniądze na inwestycje w dwóch wolskich szpitalach. Wojewódzki Szpital Zakaźny i Centrum Attis otrzymają łącznie ponad 7,5 mln zł w 2 lata, co jest niemałym sukcesem – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – W rzeczywistości pandemicznej każde środki są na wagę złota, a planowane inwestycje mają spore znaczenie w kontekście nie tylko wolskiej czy warszawskiej służby zdrowia, ale całego województwa, gdyż Warszawa i Mazowsze to system organizmów połączonych – dodaje.

Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej 37 otrzymał w tym roku 300 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej mającej na celu wykonanie rozbudowy budynków apteki i magazynu w celu przeznaczenia ich na oddziały szpitalne, oraz 2,7 mln zł w kolejnym roku na realizacje projektu. W szpitalu ma się zwiększyć głownie liczby sal 1 i 2 osobowych, które są wyjątkowo ważne w kontekście leczenia chorób wysoce niebezpiecznych i zakaźnych. Nowe pomieszczenia mają być wyposażone m.in. w instalację tlenową czy monitoring. W uzasadnieniu dotyczącym przekazania dodatkowych środków czytamy, że placówka stanowi ważne ogniwo w zabezpieczeniu epidemicznym ludności Mazowsza.

Z kolei Centrum Attis mieszczące się przy ul. Górczewskiej 89 otrzymało ponad 4,5 mln zł na wykonanie niezbędnych remontów na III i V piętrze. - To długo wyczekiwany remont, o którego sfinansowanie mieszkańcy Woli walczą od dawna - mówi Blanka Zienkiewicz, szefowa dzielnicowej komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Sportu i Rekreacji. - Pozwoli on na rozszerzenie umowy centrum z NFZ, a to na pewno przełoży się na więcej świadczeń na miejscu dla wolan - cieszy się Zienkiewicz. To nie jest pierwsze wsparcie dla wolskich placówek ze strony mazowieckiego Sejmiku. Wcześniej m.in. szpital Wolski otrzymał przenośny aparat RTG, dzięki któremu ogranicza się konieczność przenoszenia pacjentów z COVID-19.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda