mobile
REKLAMA

Dominik Grudziński Zielonym Kanonierem

Legia Warszawa zaprezentowała kolejnego koszykarza, który będzie bronił barw stołecznego klubu w przyszłym sezonie. Nowym Zielonym Kanonierem został Dominik Grudziński.

Marcin Kalicki
Dominik Grudziński Zielonym Kanonierem

Nowy podkoszowy Legii urodził się 4 lutego 1998 roku. W ostatnich sezonach bronił barw Spójni Stargard, której jest wychowankiem. Dwudziestosześciolatek może występować na pozycjach cztery-pięć.

W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Grudziński zadebiutował w sezonie 2017/2018 będąc zawodnikiem Stelmetu Zielona Góra. W sezonie 2018/2019 zdobył ze Stalą Ostrów Wielkopolski Puchar Polski. W swojej seniorskiej karierze bronił także barw zespołów: Muszkieterowie Nowa Sól, KS Kosz Pleszew, Kotwica Kołobrzeg, Ogniwo Szczecin. Od sezonu 2021/2022 występował w Spójni.

W ostatnim sezonie zajął z drużyną ze Stargardu czwarte miejsce w rozgrywkach Orlen Basket Ligi, zagrał także w pięciu meczach fazy grupowej FIBA Europe Cup. Grał także w drugiej edycji Lotto 3x3 Ligi w Sosnowcu, gdzie wywalczył ze swoim klubem złoty medal, pokonując w meczu finałowym…Legię.

Mogący grać na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego Dominik Grudziński podpisał umowę z Legią obowiązującą przez dwa najbliższe sezony.

/Marcin Kalicki/

Fot. Legia Kosz  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda