mobile

Drobne upominki kluczem do sukcesu

W pracy spędzamy lwią część naszego dorosłego życia. Warto więc dbać o relacje z pracownikami i partnerami biznesowymi. Co możemy zrobić, żeby odnieść sukces w kontaktach zawodowych? Dobrym pomysłem wydają się być... drobne, okazjonalne upominki.

Mateusz Gawliński
Drobne upominki kluczem do sukcesu

Odpowiednie prezenty sprawiają wiele przyjemności nie tylko obdarowywanym, ale również drugiej stronie. Musimy jednak pamiętać, żeby prezent był odpowiedni do sytuacji oraz nie onieśmielał adresata. Decydując się na ocieplenie relacji w ten sposób musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wiek, płeć, oraz relacje. Inny prezent przygotujemy dla przyszłego wspólnika, a inny dla pracownika.

Jeśli chcemy sprawić przyjemność współpracownikom, nie powinniśmy decydować się na prezenty zbyt osobite i kosztowne. Wręczając podarunek większej liczbie osób warto wybrać identyczne upominki, aby nikogo nie wyróżniać. Takie podejście możemy stosować w dużych korporacjach. Jeśli zaś kierujemy małym zespołem, gdzie mamy inne, bardziej zażyłe relacje, a co najważniejsze, znamy swoje upodobania, możemy zdecydować się na bardziej spersonalizowane prezenty.

Sprawienie prezentu nowemu partnerowi biznesowemu to dobry pomysł na przełamanie pierwszych lodów. Warto postawić wtedy na coś uniwersalnego, a jednocześnie przypominające o naszej firmie. Wszelkie praktyczne gadżety z naszym logotypem sprawdzą się idealnie.
Zdarza się, że wybór prezentu daje nam sposobność do poznania innych kultur. W kontaktach z Japończykami powinniśmy unikać koloru białego (w kulturze Dalekiego Wschodu symbolizuje on śmierć). Mieszkańcowi kraju arabskiego warto sprezentować coś wartościowego i drogocennego.

Oprócz relacji zawodowych, pochodzenia i innych ważnych kryteriów, powinniśmy również zwrócić uwagę na estetyczne opakowanie naszego prezentu. Wybór papieru i staranność pakunku pokazuje, jaką wagę przykładamy do relacji i może być ważniejsze niż sam prezent.

Małe, biznesowe upominki mają wielką moc. Wiedzą o tym organizatorzy targów Gift Shop Poland. Informator Stolicy ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na tegoroczną edycję targów, które odbędą się w dniach 26-28 maja w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marca 56c. Jest to idealna okazja do zapoznania się z ideą drobnych, biznesowych upominków.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda