Dwie toyoty kradzione we Włoszech odzyskane jednego dnia
Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową w naszej komendzie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej jednego dnia odzyskali i zabezpieczyli dwie toyoty, które pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Włoch. Auta posiadały przerobione numery identyfikacyjne. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności, w jakich aktualni właściciele pojazdów weszli w ich posiadanie.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy posiadają kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów, w ciągu jednego dnia pozyskali dwie operacyjne informacje na temat „podejrzanych” toyot. W każdym przypadku funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i od razu podjęli czynności we wskazanych miejscach.
Z samego rana udali się do Ząbek pod adres, gdzie miała znajdować się pochodząca z przestępstwa dokonanego na terenie Włoch toyota. Właścicielka udostępniła policjantom samochód w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Stróże prawa bardzo szybko potwierdzili, że faktycznie jest to pojazd pochodzący z kradzieży dokonanej we Włoszech. Auto nosiło widoczne ślady pozafabrycznej ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne, między innymi pól numerycznych. Toyota została zabezpieczona.
Kilka godzin później policjanci pojechali do Otwocka, tam również miała znajdować się toyota z Włoch, która została zalegalizowana po uprzednim przerobieniu fabrycznych pól numerycznych. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili wszystkie pozyskane informację i tę toyotę również zabezpieczyli.
W dalszej kolejności policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zajmą się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności, które sprawiły, że zabezpieczone przez nich pojazdy znalazły się w rękach aktualnych właścicieli.
nadkom. Joanna Węgrzyniak
Źródło: Komenda Stołeczna Policji


![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














