Dwójka Zawiercie wygrywa w Jubileuszu Nadarzyńskiej Minisiatkówki w kategorii „trójek”

Czterdzieści osiem zespołów w kategorii U-12 walczyło w Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 41 o zwycięstwo w Jubileuszu Nadarzyńskiej Minisiatkówki.

W sobotę o godz. 9:00 w nadarzyńskiej hali do rywalizacji przystąpiły siatkarskie „trójki”. Kibice mieli okazję zobaczyć w akcji wiele znakomitych zespołów. W obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu swoje umiejętności zaprezentowały m.in.: UMKS MOS Wola Warszawa, MUKS Sparta Warszawa, KS Saska Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, Grom Rembertów, UKS Dębina Nieporęt, Gdyńska Akademia Siatkówki, Trójka Kobyłka, Łaskovia Łask, Olimp Tłuszcz, Orlęta Raszyn i gospodynie GLKS Nadarzyn.

Po rozegraniu dwustu osiemdziesięciu spotkań na ośmiu boiskach jednocześnie wyłoniono najlepsze drużyny. Zawody wygrały młode siatkarki Dwójki I Zawiercie. Na podium stanęły również pierwsze zespoły Gdyńskiej Akademii Siatkówki oraz UKS Dębiny Nieporęt. A jak poradziły sobie stołeczne drużyny? Na czwartym miejscu turniej ukończyły młode adeptki siatkówki KS Saska Warszawa. Tu za nimi na miejscu 5-6 uplasowały się zawodniczki UMKS MOS Wola II Warszawa. Pierwszy zespół MOS-u zajął natomiast miejsce 17-20. W pierwszej dwudziestce znalazły się także przedstawicielki MUKS Sparty Warszawa (miejsce 13-16). Dalsze miejsca zajęły: KS Saska II Warszawa (21-24), UMKS MOS Wola III Warszawa (25-28), UKS Esperanto I Warszawa (37-40), Grom I Rembertów (41-44). Gospodynie GLKS I Nadarzyn ostatecznie zakończyły zawody na miejscu 9-12, drugi zespół nadarzynianek uplasował się na miejscu 21-24, a trzeci na miejscu 45-48.

A już dzisiaj drugi dzień rywalizacji. W nadarzyńskiej hali swoje umiejętności zaprezentują młode siatkarki w kategorii „dwójek” (U-11). O wygraną będą walczyły siedemdziesiąt dwie drużyny, które łącznie rozegrają czterysta trzydzieści spotkań. Swoje przedstawicielki będą miały województwa: mazowieckie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, łódzkie, podlaskie, małopolskie, lubuskie, dolnośląskie i śląskie.

W tym samym czasie dwadzieścia zespołów z trzynastu klubów powalczy o zwycięstwo w turnieju w kategorii „czwórek”. Mecze drużyn U-13 odbędą się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ruścu. Kibice będą mogli obejrzeć w tym czasie siatkarskie popisy zespołów: GLKS Nadarzyn, UKS Orlęta Raszyn, UKS Bad-Max Kętrzyn, UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, KS „Siatkarz” Koło, UKS Dębina Nieporęt, UKS Lolek Kluczewo, Lider Konstantynów Łódzki, UKS Jasieniak Gdańsk, UKS Siatka Zgierz, AMS „Mini Volley” Kamienna Góra, Jedynka Rawa Mazowiecka i 13 Joker Tomaszów Mazowiecki.

Partnerami wydarzenia byli: Gmina Nadarzyn, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Pruszkowski, a patronem medialnym Informator Stolicy. Zapraszamy również dzisiaj na ten niezwykły festiwal siatkówki w wykonaniu młodych zawodniczek z całej Polski.