mobile

Dzielnica odmówiła zgody na wycinkę 3200 drzew. Kolej się odwołała

PKP PLK odwołała się od decyzji dzielnicy, która nie wyraziła zgody na wycinkę 3200 drzew w sąsiedztwie warszawskich Odolan. Co dalej zadecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze. 

inf. prasowa
Dzielnica odmówiła zgody na wycinkę 3200 drzew. Kolej się odwołała

Pod koniec roku 2020 spółka PKP PLK odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego od decyzji Urzędu Dzielnicy Wola, niezezwalającej na wycinkę 3200 drzew bez nasadzeń zastępczych na Warszawskich Odolanach.  

 

Wolscy urzędnicy odmowę uzasadnili brakami w przedstawionej dokumentacji inwestorskiej. - Kontrolujący w terenie stan drzew urzędnicy, nie byli w stanie jej zweryfikować. Niektóre drzewa, na terenie przeznaczonym do karczowania, w ogóle nie zostały ujęte w rejestrze, kilka z nich zostało opisane pod tym samym numerem w wykazie, stwierdzono także liczne błędy pomiarowe obwodów pni - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Weryfikujący dokumentację mieli też wątpliwości co do uzasadnienia konieczności wycinki tak wielu drzew. - Kolejarze najpierw złożyli poprawny wniosek, ale kiedy zorientowali się, że będą musieli dokonać nasadzeń zastępczych, wycofali go - wspomina Strzałkowski. Szybko jednak wniosek już w innej formie trafił z powrotem do urzędu. Z tą różnicą, że na podstawie przepisów kolejowych, które nie wymagają nasadzeń kompensacyjnych.  

 

To zdenerwowało radnych i mieszkańców. Przeciwko wycince protestowali też mieszkańcy i Wolscy radni, którzy w październiku przyjęli nawet uchwałę sprzeciwiającą się wycince. - Wycinka tak dużej ilości drzew będzie wielką szkodą dla środowiska i jest zagrożeniem dla okolicznych mieszkańców - mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy. - Prowadzone tam prace zagrażają również zabytkowym Pięciochatkom, unikatowemu przedwojennemu osiedlu kolejowemu – dodaje Ewa Statkiewicz.

 

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda