mobile

Dzień Ojca w Lesie Bielańskim – to już 10 edycja !

Dzień Ojca to wyraz szacunku dla trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców. Choć święto to nie jest tak popularne jak Dzień Matki, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza na warszawskich Bielanach.

Anna Przerwa
Dzień Ojca w Lesie Bielańskim – to już 10 edycja !

Tegoroczny „Piknik z Tatą” odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 czerwca 2018 r. tradycyjnie na placu przed Kościołem Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3. Szykuje się moc atrakcji. Start godz. 10.00.

Piknik z okazji Dnia Ojca organizowany przez Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” i ks. proboszcza Wojciecha Drozdowicza to impreza mająca na celu realizowanie twórczego ojcostwa w praktyce. To także dowód na to, że można świetnie się bawić bez alkoholu. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wielu męskich atrakcji. Będzie można oglądać wóz bojowy Straży Pożarnej, zdalnie sterowany model TIRa czy nowoczesne elektryczne śmieciarki firmy Byś.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział o godz. 11.00 w uroczystej Mszy Świętej, którą poprowadzi Jego Eminencja ks. Kardynał Kazimierz Nycz, w czasie której odbędzie się uroczyste ślubowanie ojców. Po liturgii o godz. 12.00 na scenie plenerowej rozpocznie się koncert chrześcijańskiego zespołu „La Pallotyna”. Ok. godz. 13.00 w Galerii Krużganek (Dobre Miejsce, wejście A) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Jacka Barszczaka „Dewajtis. Eremy na Bielanach”. Na najmłodszych czekać będzie dmuchana zjeżdżalnia, kucyki, animacje cyrkowe, a także warsztaty pracy w drewnie prowadzone przez członków „Pracowni św. Józefa” od ByForest. Będzie bufet i grill. Każdy z uczestników pikniku będzie mógł zrobić sobie bezpłatnie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Ponadto na scenie plenerowej odbędą się wykłady z zakresu bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Impreza potrwa do godz. 15.00.

Organizatorzy proszą, aby na piknik przybywać pieszo, rowerem lub bryczką, która będzie kursowała po ul. Dewajtis, a samochody zostawić poza lasem.

W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest dnia 23 czerwca już od 1965 r.

Anna Przerwa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda