mobile

Dziesięć lat UKS Skalar w Ursusie

Swoje dziesięciolecie istnienia, Uczniowski Klub Sportowy Skalar w Ursusie postanowił uczcić organizując Ogólnopolskie Zawody Pływackie. W sobotę, 10 października na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sosnkowskiego 3 do rywalizacji o miano najlepszego pływaka stanęło kilkuset zawodniczek i zawodników z 13 klubów z całej Polski.

Dziesięć lat UKS Skalar w Ursusie

Zawody rozegrały się w dwóch blokach. Pierwszy o godzinie 9.15, drugi o godzinie 16.15.
Zawodnicy mieli do pokonania dystans 50, 100 i 200 metrów, z podziałem na dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn w wieku od 9 lat do 13 i więcej. Pływali stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym.

Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, a także popularyzacja pływania w środowisku lokalnym. Nie bez znaczenia jest przy imprezach sportowych upowszechnianie zdrowego stylu życia i zasad fair play jak również integracja klubów pływackich.

Organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z okazji X-lecia UKS Skalar Warszawa był Uczniowski Klub Sportowy Skalar, Urząd Dzielnicy Ursus, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus.

Pierwsze miejsce chłopców w stylu dowolnym na dystansie 50 m wśród dziewięciolatków zajął Mateusz Handzlik z MUPK Warszawianka, wśród dziewcząt pierwsza była Zofia Janaszek – Seydlitz z UKS Szesnastka.

Na dystansie 100 metrów w stylu dowolnym dzieci w wieku 10 – 11 wśród chłopców najlepszy był Wiktor Tkacz z MKS Piaseczna (10 lat) i Jerzy Stachurski z MZOS Płock (11lat). Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Amilewicz z KS Olimpia Lublin (10 lat) i Wiktorai Guść z UKS Delfin Piotrków Trybunalski (11 lat)

W kategorii styl dowolny mężczyzn na dystansie 100 metrów wśród 13- 14latków zwyciężył Adrian Raczyński z UKS Jagiellonka Warszawa, wśród 15- latków i starszych wygrał Jakub Smoliński z Klubu Sportowego „1” z Ożarowa Mazowieckiego. Na tym dystansie wśród kobiet najlepsza była Anna Bochenek z UKS Skalar Warszawa (13-14 lat) i Adrianna Niewiadomska z UKS Gos Raszyn (15 lat i starsi).

Więcej wyników z poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych dostępnych jest na stronie internetowej www.megzatiming.pl

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda