mobile
REKLAMA

Dziś Warszawski Dzień Zwierząt

Dziś Multimedialnym Parkiem Fontann zawładną zwierzęta. Pod hasłem „Warszawa dla Matki Natury” odbędzie się piknik z okazji Warszawskiego Dnia Zwierząt

 

Redakcja
Dziś Warszawski Dzień Zwierząt

- W tym roku Warszawski Dzień Zwierząt wraca do korzeni i idei przewodniej, która towarzyszyła powstaniu tego przedsięwzięcia. Zaproszeni są wszyscy, którzy dbają o środowisko naturalne oraz starają się zachować harmonię z naturą i wszystkimi jej stworzeniami. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja skupiać się będzie przede wszystkim na edukacji m.in. w zakresie opieki weterynaryjnej, sterylizacji, czipowania oraz odpowiedzialnej troski o zwierzęta domowe – podkreśla stołeczny ratusz.

Piknik startuje o godz. 11.00 i potrwa do godziny 17.00. W jego trakcie będzie można poznać podopiecznych Schroniska na Paluchu. Na miejscu pojawi się 150 psów. Przyjadą również już adoptowane czworonogi.

Jakie atrakcje zaplanowano?

Jak wyliczają organizatorzy będą psie pokazy rally-o, konkursy z nagrodami, loterie oraz kiermasz rzeczy dla zwierząt. Uczestnicy będą mogli poznać techniki udzielania pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom, a właściciele psów i kotów bezpłatnie je zaczipują. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego.

W kociej strefie razem z wolontariuszami będzie można zrobić własnoręcznie matę węchową albo zabawkę dla kota.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych przyszykowana zostanie specjalna strefa. Zorganizowane zostaną także warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-8.

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z wolontariuszami różnych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i dowiedzieć się więcej o ich pracy, a dodatkowo uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. procesu adopcyjnego zwierząt, opieki nad gryzoniami czy kotami wolno żyjącymi.

 

fot. mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda