mobile
REKLAMA

Dziś wieczorem czyli w Dniu Matki rowerowy przejazd rodzinny

Rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej, tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, wyruszą na stołeczne ulice. W Dzień Matki, 26 maja, przejadą przez Śródmieście na Wolę i Ochotę. W godz. 19.00-21.00 na trasie ich przejazdu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu

Informacja prasowa
Dziś wieczorem czyli w Dniu Matki rowerowy przejazd rodzinny

Organizatorzy zapraszają mamy z dziećmi

Organizatorzy zachęcają szczególnie do udziału w przejeździe wszystkie mamy, które tego dnia będą obchodzić swoje święto. Namawiają, by na przejazd przyjechać ze swoimi dziećmi – tymi małymi, jak i dużymi – by wspólnie sprawdzić, jak wygodnie i bezpiecznie można jeździć rowerem ulicami miasta.

- Dzieci na rowerach, rodzinne wyprawy rowerowe to inwestycja w zdrowie przyszłych pokoleń. Przypominamy, że na co dzień dziecko do 10. roku życia traktowane jest jako pieszy i nie może poruszać się ani po ulicy, ani po trasie dla rowerów, tylko po chodniku. A rodzice towarzyszący dziecku na swoich rowerach mają prawo w takiej sytuacji do jazdy po chodniku – oczywiście ostrożnie, z poszanowaniem pierwszeństwa pieszych – przypomina rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

Trasa przejazdu

Uczestnicy tradycyjnie spotkają się pod kolumną Zygmunta na pl. Zamkowym. Stamtąd o godz. 19.00 wyruszą na przejazd, która tym razem została poprowadzona ulicami: Miodowa – Senatorska – pl. Teatralny – Senatorska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – Leszno – Młynarska – Obozowa – Płocka – Górczewska – rondo Szczepańskiego „Ziutka” – Górczewska - Jana Olbrachta – Redutowa – Wolska – rondo Lubomirskiego – Wolska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – rondo Daszyńskiego – Towarowa – pl. Zawiszy – Raszyńska – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. Rowerzyści, liczącą nieco ponad 18-kilometrów, trasę pokonają w około dwie godziny.

Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, które będą wpływać także na kursowanie komunikacji miejskiej. Więcej informacji na temat przejazdu na stronie wydarzenia na Facebooku.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda