mobile
REKLAMA

Ekscytujące nocne przejazdy rolkowe powracają w nowym sezonie

Zbliża się kolejny sezon Nightskating Warszawa, corocznej inicjatywy przyciągającej miłośników jazdy na rolkach z całej Polski. Przed otwarciem nowego sezonu rozmawialiśmy z rzeczniczką prasową Nightskating Warszawa, Karoliną Łubińską-Kubiak.

Daria Skorbiłowicz
Ekscytujące nocne przejazdy rolkowe powracają w nowym sezonie

Od początku istnienia Nightskating Warszawa w 2009 roku, inicjatywa ta stała się nie tylko popularnym wydarzeniem w stolicy, ale także symbolem aktywnego trybu życia i integracji społecznej.

Karolina Łubińska-Kubiak dzieli się z nami historią powstania Nightskating Warszawa oraz informacjami na temat organizacji wydarzeń. -Nightskating Warszawa narodził się w 2009 roku i od tamtej pory przyciąga coraz większą uwagę – wyjaśnia Łubasińska – Kubiak. Grupa pasjonatów rolek stopniowo zorganizowała się w formę bardziej skoordynowaną, dbając o bezpieczeństwo i atrakcyjność przejazdów.

Nightskating Warszawa to wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy czują się pewnie na rolkach i umieją hamować. Organizatorzy widzą w tym nie tylko sposobność do aktywności fizycznej, ale także do integracji społecznej i nawiązywania nowych znajomości. Co do liczby uczestników, Karolina Łubińska -Kubiak podkreśla, że średnio w przejazdach bierze udział od 1500 do 2000 osób. - Oczywiście, im lepsza pogoda, tym więcej uczestników – dodaje.

Osoby zainteresowane dołączeniem do NS Teamu, czyli chcą zabezpieczać przejazdy muszą spełnić pewne warunki, takie jak posiadanie kasku, skończone 18 lat, umiejętność efektywnego hamowania oraz jazdy w tempie przynajmniej 15 km/h.

- Działamy na odpowiednich zawiadomieniach i zgodach od miasta. Nasze zamknięcia nie trwają zbyt długo, stąd nie wymaga to zmiany w komunikacji miejskiej – wyjaśnia organizatorka wydarzenia. Trasa pierwszego przejazdu w sezonie będzie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Pierwszy przejazd odbędzie się w sobotę 20 kwietnia. Zbiórka pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu o godz. 19.30, rolkarze wystartują o godz. 20.30 i wiadomo, że przejadą 18 km.

 

fot. FB Nightskating Warszawa
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda